Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?


Halk arasında borç kapatma kredisi olarak olarak bilinen ancak asıl adı borç transferi kredisi olan bu imkanı birçok banka sağlamaya başladı. Borç kapatma kredisi aslında bulunduğunuz bankayla borcunuzu kapatıp diğer bankaya borçlanmak anlamına gelir. Yani örneğin iş bankasıyla çalışıyorsunuz ve borcunuz var. Başka bankaya geçmek istediğinizi varsayalım bu banka da Garanti bankası olsun, garanti bankası sizin iş bankasındaki borcunuzu ödeyip ödediği miktar kadar sizi borçlandırıyor. Yani borç bir nevi diğer bankaya transfer ediliyor denebilir.

borç kapatma kredisi veren bankalar
borç kapatma kredisi veren bankalar 

Hangi bankalar borç kapatma kredisi veriyor?

Neredeyse tüm bankaların borç kapatma kredisi vermektedir, yine önde gelen bankalar sıralayacak olursak;
 • Vakıfbank
 • Odebank
 • Finansbank
 • Akbank
 • DenizBank

Peki ya ne borç kapatma kredisinin ne avantajı var ?

Şimdi ilk etapta aynı borcunuzun devam ettiğini düşününce pek bir avantajı olmadığı görülse de her bankanın farklı faizlendirme ve taksitlendirme seçenekleri mevcuttur. Yani A bankasında 24 ay olan taksitleriniz B bankasında 48 ay'a çıkabilir. Diğer bir avantajı ise birden fazla bankaya borcunuz varsa tüm borçlarınızın tek bankada toplanmasını sağlayabilirsiniz.
Son olarak sorularınızı her zamanki gibi yorumlar kısmından sorabilirsiniz.Google+ ile Paylaş

2 yorum:

 1. Mayıs 2016 da iş bankasından 24 ay vadeli 36000 tl ihtiyaç kredisi kullandım. Şu anda 32000 tl borcum kaldı. Şimdi uygun faizli kredi veren bi bankadan 55000 tl çekip borcumu kapatıp kalan parayla araba almayı düşünüyorum. Böyle bi şey mümkün mü mümkünse nasıl bi yol izlemem lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, evet bu dediğiniz mümkündür ancak 36000 tl değerindeki ihtiyaç kredinizi sorunsuz ödeyebiliyor musunuz? Kredi notunuz ikinci krediyi çekecek kadar yüksek mi? soruları bu konuda kilit rolü oynuyor. Ancak bu dediğiniz konu başlığındaki borç kapatma(transferi) kredisi ile tamamen alakasız yani siz bir krediniz devam ederken ikinci krediyi çekmek istiyorsunuz anladığımız kadarıyla. Bu konuda birkaç bankayla görüşme sağlarsanız daha net bir cevap alabilirsiniz. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sil