QNB Finansbank Kredi Çekmek için Gerekli Evraklar


Her bankada olduğu kredi başvurularında belli başlı evraklar istenmektedir. Bankadan bankaya değişen ufak değişiklikler olsa da bireysel müşteriler için QNB Finansbank başvurularında istenen evraklar aşağıdaki gibidir.

finansbank kredi çekmek için gerekli evraklar
QNB Finansbank kredi çekmek için gerekli evraklar

QNB Finansbank Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  •  Nüfus cüzdanınız,
  •  AKS yani Adres Kayıt Sisteminde bulunan ikametgah adresiniz,
  •  Maaş bordrosu.
Yukarıdaki belgeler tüm bankaların genel olarak neredeyse her bankadan kredi başvurusu yapıldığın da istenir. Ancak QNB Finansbank'ın ekstradan istediği bir belge de aylık gelir belgesidir. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki bazı durumlarda farklı belgeler de istenebiliyor. En basit şekilde örnek verecek olursak kefil göstererek kredi aldığınız düşünüldüğünde sizin evraklarınıza ek olarak kefilin de evrakları gerekiyor. Örneğin şirket sahipleri için, şirket kuruluşlarını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi örneği, Ticaret Odası sicil kaydı, şirketin son 3 yıldaki bilanço ve gelir tablosu ve şirkete ait diğer kurumsal belgeler isteniyor. Bundan dolayı o anki şartlara göre QNB Finansbank'ı arayıp bizzat telefonla sormanız sizin için daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Yukarıda bahsettiklerimiz ancak tüketici diğer adıyla ihtiyaç kredisi başvurusu için geçerli belgelerdir. Örneğin Konut kredisi başvurusunda; konuta ait yapı kullanım izin belgesi (Ya da satın alacağınız konuta ait tapu fotokopisi) istendiği gibi taşıt kredisi için ise satın alacağınız aracağa ait araç noter satış belgesi isteniyor.

yazımızın sonuna geldik umarız aradığınız cevaba erişebilmişsinizdir. Bizlere bu konuyla veya başka konular hakkında dilediğiniz gibi soru sorabilirsiniz. Yorumlar bölümünden sorunuzu bekliyor olacağız.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder