Hemen Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Öncelikle bankalar kredi verirken belli başlı kriterlerler üzerinde durdukları için öyle hemen kredi vermezler. Kısa bir özet geçecek olursak, kredi notunuzun düşük olması, düzenli gelirinizin olmaması ve/veya üzerinize bir gayrimenkulünüz olmaması durumunda banka sizi didik didik araştıracaktır. Doğal olarak kredi başvurunuzun olumsuz olarak yanıtlanması muhtemeldir.

hemen kredi veren bankalar 2017
hemen kredi veren bankalar 
Ama hemen kredi veren bankalar sayesinde bu sorununuz ortadan kalkacağa benziyor. Bir bankanın size kredi verip vermemesini genel olarak yukarıdaki kriterler sağlar. Ancak bir banka eğer yeni açıldıysa ve haliyle kitle elde etmesi gerekiyordur, çünkü müşteri sayısı azdır. Bu yüzden diğer bankalar kadar krtierlere bağlı kalmaz ve size kredi verebilir.

Hangi Bankalar Hemen Kredi Veriyor?

  1. Odeabank
  2. Vakıfbank
  3. İş Bankası
  4. ING Bank
  5. Garanti Bankası
 Hızlı bir şekilde kredi almanızı sağlayacak unsurlar şunlardır;
  • Sigortalı, düzenli bir işte çalışıyor olup düzenli maaş almak(veya en son çalışılan iş yerinde 6 aydan fazla bir süre çalışmış olmak)
  • Kredi kartı geçmiş dönem borçlarınız varsa borcunuzu kredi başvurusu yapmadan önce ödemiş olmanız.
Ancak "hemen kredi" tabiri günümüzde daha farklı kullanılabilmektedir. Artık teknolojinin de gelişmesi sayesinde SMS ile kredi başvurusu yapmak ve bu başvurunun sonucunu sistemden saniyeler içinde gelen sms olarak öğrenmek  mümkündür. Sicili düzgün olan ve ödemelerini vaktinde yapan, hali hazırda bir işte sigortalı olarak çalışan birçok kişi artık kredisini hızlıca alabiliyor. Özellikle geçmiş yıllara baktığımızda bir kredi başvurusunun sonucu için haftalarca beklenildiği düşünülürse günümüzde kredi almak epey kolay hale gelmiştir.

Yazımızı burada noktalıyoruz, umarız yararlı bir yazı olmuştur, yorum yaparak bizlere aklınızdaki soruları iletebilirsiniz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder