Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Kredi çekerken en dikkat edilen hususların başında kredi notu gelmektedir. Kredi notu düşük olan birine hiçbir banka genel olarak kredi vermek istemez. Çünkü kredi notu dediğimiz şey bankanın size ne kadar güvenebileceğinin kağıda puansal olarak açıkça yazılmış halidir. Bu yüzden geçmiş dönemlerde yaptığımız borçlar ve ödenmemiş kredi kartı borçları bu kredi sicilimizi bozabilir ve kredi notumuz düşebilir.
kredi notu düşük olana kredi veren bankalar
kredi notu düşük olana kredi veren bankalar
Normal olarak eğer borçlarınızı düzenli olarak ödemediyseniz veya yüzde 25 asgari tutarlarını ödemediyseniz banka kredi notunuz düşük olacaktır. Kredi Kayıt Bürosu(KKB), Findeks ve Merkez bankası verilerinden kontrol edildiğinde kredi notunuz düşükse hiçbir banka bu sorumluluğu almak istemeyip - yani ödeyip ödemeyeceğinizden emin olamadığı için - size kredi vermeyecektir.

Hangi Bankalar Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor?

Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar da mevcuttur. Bankalar belli dönemlerde farklı risk stratejileri izler ve kredi notunuzu çok değerlendirmeksizin size kredi verebilir. Kredi notu düşük olanlara kredi verecek bankalardan biri FibaBanka'dır. Özellikle son yıllarda yaptığı tüketici kredisi kampanyaları sayesinde adını duyduğumuz ve 2017 yılında faaliyet oranını genişleten, büyüme potansiyeli yüksek olan bir banka olarak karşımıza çıkıyor. Fibabanka'nın kredi notu düşük olanlar için verdiği kredinin şartlarına baktığımızda, tek gereken şart size kefil olacak biridir. Ancak kefilinizin herhangi bir gayrimenkulünün bulunması şart koşuluyor. İyi yönü ise Fibabanka için ipotek tesis edilmeyecek oluşudur.

Bunun dışında eğer ipotek edebileceğiniz bir eviniz, arabanız vb. gayrimenkulleriniz varsa herhangi bir bankaya gidip daha rahat kredi alabilir, faizlerinizi ve geri ödeme taksitlerinizi kısaca ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin Citibank ve Odeabank'a da kefil ile kredi başvurusunda bulunabilir ve onaylandığı takdirde kredi alabilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar az da olsa, yukarıda da yazdığımız gibi belli dönemlerde bankalar stratejilerini değiştirirler. Bununla birlikte normalde size kredi vermeyecek bir banka dahi kredi verebilir. Özellikle 2017 yılında sicil affının gelmesinden sonra kredi notları için de bir iyileştirme çalışması yasalaştırılabilir. 


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder