Kredisi Devam Eden Kişi İkinci Krediyi Alabilir Mi ?


Bazı dönemlerde paraya ihtiyacımız olur ve ikinci defa kredi çekmek isteyebiliriz. Doğal olarak ikinci kredinizi eğer siciliniz uygun ve kredi notunuz yeterliyse almanız mümkündür ancak belirli şartlar mevcuttur. Bankaların 'bu adam ikinciye kredi çekiyor buna kredi vermeyelim' diye bir algıda olmadıklarını öncelikle belirtelim. Kredi çekeceğiniz bankanın önceki kredinizi ödeyip ödemediğinize bakması zaten kredi verip vermeyeceğini kesin olarak ortaya koyar.

kredisi devam eden kişi ikinci krediyi alabilir mi
kredisi devam eden kişi ikinci krediyi alabilir mi

Yani 1.kredinizi düzenli ödüyorsanız ikinciyi de alabileceğiniz anlamına gelir. Ancak ikinci kredinizi ilk kredinizi aldığınız bankadan almak yerine farklı bankaları tercih etmeniz kredi almanızı kolaylaştıracaktır.

Ancak şunları da belirtelim eğer sırf ilk kredinizi düzenli ödüyorsunuz diye bankalar size halk tabiriyle "kıyak" geçmeyecekler, haliyle aynı ilk defa kredi alır gibi kredi notunuz, siciliniz ve düzenli gelirinizin olup olmadı vs. detaylıca incelenecek ve kredi alıp alamayacağınız ortaya çıkacaktır. Ayrıca aşağıdaki tavsiyelere göz atmanız kredi alırken size yardımcı olacaktır.
  • İlk kredinizi düzenli ödemek
  • Kredi kartı borçlarınızı düzenli ödüyor olmak.
  • Eğer sürekli red cevabı alıyorsanız bir süre bekleyip tekrar başvurmak.
  • Farklı bankalara kredi başvurusu yapmak.
Sizler için bugün, kredisi devam eden kişi ikinci krediyi çekebilir mi sorusunun yanıtını vermeye çalıştık. Bizlere soracağınız sorular varsa aşağıdan gmail hesabınızla ya da direkt "Adsız" sorabilirsiniz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder