Sigortasız Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Sigortasız personel çalıştırmak ülkemizde yasaktır ve bir suç olarak görülmektedir. Şikayet edilmesi durumunda yüksek miktarlarda ceza ödemek zorunda kalınabilir. Bankalar da doğal olarak sigortasız çalışmanın ülkemizde yaygın olduğunu bildiğinden sigortası olmayana kredi vermektedir.
Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2017
sigortasız kredi veren bankalar

Hangi bankalar sigortasız kişiye kredi veriyor?

  • Halkbank,
  • Denizbank,
  • Yapı Kredi,
  • ING Bank başta olmak üzere birçok banka gelirinizi ve/veya bir gelir kaynağınızın olduğunu kanıtladığınız takdirde size kredi verebilir.
Bankaların sigortanızın olmasından çok düzenli maaş alıp almadığınızın belgesini ister. Yani düzenli bir geliriniz olduğunu resmi olarak belgeyle kanıtlamalısınız. Buna ek olarak birikmiş paranız varsa yine aynı şekilde bankanın size kredi verme olasılığı artacaktır. Bankayla olan iletişimizin oldukça dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizelim.

Sigortam yok kaç para kredi çekebilirim?

Bankalar sigortası olmayıp yukarıda da belirttiğimiz gibi gelirini resmi olarak kanıtlayanlara 20 bin TL kadar kredi verebilmektedir. Ancak bu tutarın artabileceği ya da azabileceğinin bankadan bankaya değişebileceğinin altını çizelim.

Normal şartlarda bir bankadan kredi çekmeye gittiğinizde kontrol ettiği argümanların başında 6 aylık sigorta priminiz geliyor. Yani eğer sigortasız çalışansanız yukarıda belirttiğimiz gibi birikmiş paranız, gayrimenkulünüz ya da düzenli maaşınızı belgelerseniz ve bunu uygun bir dille ifade ederseniz yukarıda liste halinde sunduğumuz bankalar size kredi verebiliyor. Başka türlü kredi almak maalesef ki mümkün değildir.

Yine benzer bir konu olan kredi almak için kaç ay sigortalı olmak lazım adlı yazımıza da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder