36 Ay Taksitle Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır?


Motosiklet almak istiyor ve şuanki ekonomi durumunuz el vermiyor olabilir. Bu durumda 36 ay taksitle motosiklet kredisi almayı düşünebilirsiniz. Öncelikle motosikletlerin günümüzde kullanım oranları arttığı için bankalar geçmişte sadece "Taşıt Kredisi" adı altında sağladıkları krediyi günümüzde ayrıca sunmaktadırlar. Yapı Kredi, ING Bank, QNB Finansbank, Odeabank gibi bankalar aracılığı ile çok düşük faiz oranlarıyla 36 ay vadeli olarak motosiklet kredisi alınabiliyor.

36 ay taksitle motosiklet kredisi
36 ay taksitle motosiklet kredisi
Yapı Kredi, motosiklet kredisi için önde gelen banka olduğu için nasıl alabileceğiniz ve ne gibi belgeler istendiğine bakacak olursak;

Başvuru için gereken belgeler

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
  • Gelir Belgesi
  • Vergi Levhasının Fotokopisi (Serbest meslek sahipleri için)

Ayrıca Adres Kayıt Sistemindeki adresiniz güncel değilse ikametgah belgesi, 3 ay içinde ödenen elektrik, doğalgaz gibi abone olduğunuz ve düzenli ödediğiniz bir faturanın aslı gerekiyor. Yapı kredi motosiklet kredisi için sms ile başvuru kabul etmediği için direkt olarak şubeye giderek birebir başvuruda bulunmalısınız. 24 saat içinde başvurunuzun sonucnu hem SMS yoluyla hem de müşteri temsilcisinden öğreneceksiniz.

36 Ay Vadeli Motosiklet Kredisi Faiz Oranları

36 Ay vadeli motosiklet kredisi faiz oranı ortalama olarak % 1,5 olarak belirlenmiştir. Kredi tutarınızın 10.000 TL olduğu örneği ve varsayımından yola çıkarsak aylık ödemeniz 379,84 TL olursa, toplam 36 ay sonundaki ödemeniz 13.674,15 TL bazında seyredecektir.

Bu araçları edinmek adına yeterli birikimimiz olmaması halinde taşıt kredisi adı altında krediler ve imkânları tarafınıza sunulabilmektedir. Bu taşıt kredilerinde kredi tutarlarının taşıtlarınızın değerine oranları ile taşıtın nihai fatura değerleri 50.000 TL ve altında olanlar için % 70 ' i aşmaz. 50.000 TL'nin üstünde olan araçlar ve fatura bedelleri için 50.00 TL'ye kadar olan kısım için yüzde yetmiş, üstü miktarlar için yüzde elli olarak uygulanır. Bu kredi 18 yaşından büyük gelirini belgeleyebilen bireyler için uygulanabilmekte ve sağlanabilmektedir.

Son olarak kredi notunuzun da kredi almanıza engel olmadığından emin olun. Kredi notu kaç olmalı diye merak ediyorsanız bu konuda da bilgilendirici bir yazı hazırladık, okuyabilirsiniz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder