Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?


Bankaların günümüzdeki en büyük hizmetlerinden birisi, kişi ve kurumlara sunduğu kredi hizmetleridir. Belli şartlar yerine getirildikten sonra bankalardan rahatlıkla kredi alabilmek mümkündür. Günümüzde her insan belli oranlarda bankalarla ilişki içerisinde olduğu için, hemen her bireyin kredi notu olmaktadır.
kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı
kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalıdır?
Bu kredi notu esas olarak, bankalardan aldığınız ürünlerin geri ödemesini doğru bir şekilde yapıp yapmadığınıza göre belirlenir. Bankalardan kredi gibi ürünleri alıp, geri ödemesinde sorun yaşadığınız zaman, kredi notunuz düşecektir. Bu durumda ise bankalardan tekrar kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır.

Peki Ya Kredi Notu Kaç Olmalı?

Her birey için kredi notu ile 0 ile 1900 arasında değişmektedir. Yani bankalar bu aralıklarda sizlere bir kredi notu vermektedir. Bankalardan kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı diye sorulduğu zaman ise , esasen bu durumun bankadan bankaya değişiklik gösterdiği söylenebilir. Her banka sizlerin gelir durumunuza göre farklı bir kredi notu uygulaması belirleyebilir. Ancak kaba bir hesaplama yapılacak olursa, kredi notunuzun 1500 ve üzerinde olması durumunda her bankadan rahat bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Elbette kredi notu 1500 ve daha aşağısında olan kişilerin ise, kredi notlarını tekrardan yükseltme şansı vardır. Yani kredi notunuz, sizlerin bankalarla olan ilişkilerine göre sürekli olarak iniş ve çıkış gösterebilir.

Kredi notlarında kırmızı grup olarak bilinen ve en riskli grup sayılan puan 0 ile 799 arasındadır. Bu kredi ortalamasına sahip olan kişilerin herhangi bir şekilde krediye başvurmaları ve olumlu sonuç alabilmeleri mümkün değildir. Koyu yeşil diye adlandırılan ''çok iyi'' grup ise, 1700 ise 1900 arasındadır. Bu ikisinin arasında orta riskli, az riskli grup aralıkları bulunmaktadır. Unutmamak gerekir ki, kredi notunuz sizlerin bankalardan aldığınız ürünlerdeki faiz oranlarını da belirlemektedir. Yani kredi notunuz yüksek ise, size uygulanacak faiz oranı daha düşük olacaktır. Bu bakımdan kredi notunuzun düşük olmaması çok önemlidir.

Son olarak Kredi notu düşük olana kredi veren bankalara da bakabilir ve kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Güncel kredi bilgi sitemizde bir sonraki yazımızda görüşünceye kadar, esen kalın.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder