Kredi Notu Ücretsiz Olarak Nasıl Öğrenilir?


Ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenmek için farklı yollar bulunmaktadır. Kredi çekmeden önce puanınız hakkında bilgi almak istiyorsanız, internet üzerinden Findeks adlı siteden puanınızı sorgulayabilirsiniz. Ancak bu işlem ücretli olduğu için doğal olarak ücretsiz alternatifler aranmaktadır. Bunun için sizlere ilk tavsiyemiz herhangi bir bankaya gidip, kredi için ön başvuru yapmanız yönünde olacaktır. 
kredi notu öğrenme ücretsiz
ücretsiz kredi notu öğrenme
Ön başvuru sonucunda banka memuru kredi notunuza ulaşacak ve sizinle paylaşacaktır. Ön başvuru sonrasında başvuruyu ilerletmemesini söylerseniz kredi notunuzda düşüş oluşmayacaktır. Bu şekilde kredi notunuzun ne durumda olduğunu rahatlıkla ve ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

İkinci yöntem ise sadece akbank müşterilerini ilgilendiriyor. Akbank direkt isimli mobil uygulama sayesinde kredi risk raporunuzu ücretsiz olarak öğrenebiliyor ve döküm halinde indirebiliyorsunuz. Bu risk raporuna elbette ki kredi notunuzun bilgisi de dahildir. Ayrıca turkcell, vodafone gibi Telekom şirketleri de belirli dönemlerde kredi risk raporu sorgulamasını ücretsiz sağlamaktadırlar. Bir kereye mahsus olarak kampanya dahilinde kısa mesaj göndererek kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz.

Sizler de bu bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak kredi notunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz. Her halükarda kredi risk raporunuzu her ay düzenli olarak takip etmeli ve güncel sicilinizin bilincinde olmanız gerekmektedir.

Son olarak bu konuyla alakalı olduğunu düşündüğümüz kredi notu düşük olana kredi veren bankaları da ayrı bir yazıda inceledik. Eğer kredi notunuz düşükse ve/veya kredi alamıyorsanız okumanızı öneriyoruz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder