Ziraat Bankası (4747) SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Zaman zaman paraya ihtiyacımız olabilir. Düğün yapacak olabiliriz, araba almak isteyebiliriz, tatile çıkmak isteyebiliriz ya da sadece o an paraya ihtiyacımız vardır. Para bulmak çoğunlukla zordur. Yakın çevremizden almak isteriz önce ama güvenilir birini bulmak ve onu zor durumda bırakmak da istemeyiz. Bu durumda yapılacak en mantıklı şey elbette kredi çekmektir.

ziraat bankası sms ile kredi başvurusu
ziraat bankası sms ile kredi

Sms ile kredi hizmeti veren ziraat bankası 4747 numarasıyla yıllardır aktif olarak yayında. Peki, mesaj yoluyla nasıl kredi başvurusu yapılabiliyor? Mesaj yoluyla kredi çekmek günümüzde kolaylaşmıştır. Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu için yapmanız gereken sadece T.C kimlik numaranız, istediğiniz kredi tutarı, vade ve aylık gelirinizi belirtmektir. Tabi mesajın başına tüketici kredisi istiyorsanız "TÜKETİCİ ", taşıt kredisi için "TASIT", konut kredisi için "KONUT" yazmanız gerekmektedir.

Örnek olarak:

“TASIT 12345678910 15000 12 2000”

Bu mesajı gönderdikten sonra en kısa sürede kredi başvurunuza dair bilgilendirme cep telefonunuza gelecektir. Bu mesaj sayesinde yerinizden bile kalkmadan kredinize kavuşmuş olacaksınız. Kredi almak için başvurduğunuzda bankanın yaptığı ilk şey kredi notunuza bakmak olacaktır. Bu kredi notu sizin kredi almak için yeterli olup olmadığınızı belirten bir puanlama sistemidir. Daha önce kredi çekmiş ve vaktinde ödediyseniz, banka kartı kullanıp düzenli ödemeler yaptıysanız kredi notunuz yüksek olacaktır.  Bu sayede kredi almanız daha kolay bir hal alacaktır.


Kredi çekmek için eskiden bankalara gider, sıra alır ve dakikalarca hatta saatlerce o sırayı beklerdik. Şimdi ise sms ile kredi başvurusu yaparak zamandan fazlasıyla tasarruf edebiliyoruz. Üstelik eskiden eğer hazırlıklı değilsek tekra tekrar banka'ya uğramamız gerekirdi. Oysa değişen zaman ile beraber kredi almanın yolları da değişmiştir.

Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız kredi notu öğrenme üzerine hazırladığımız yazımızı okumalısınız. Mesaj gönderirken sorun yaşamanız durumunda direkt olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramanızı öneriyoruz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder