Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin Şartlar Neler?


Ziraat bankası müşterilerine faizsiz hayvancılık kredisi sunmaktadır. Kredi başvuruları tarımsal işletmenizin bulunduğu veya kurulacağı, şirket merkezinizin bulunduğu yerde yer alan tarımsal kredi kullandırma yetkisi bulunan Ziraat Bankaları şubeleri tarafından kabul edilmektedir.


ziraat bankası hayvancılık kredisi
ziraat bankası hayvancılık kredisi
Ziraat bankasından hayvancılık kredisi alacakların ilk dikkat etmesi gereken nokta, 10 baş ve üzerinde hayvanı olması ya da mevcut olan hayvan sayısını 10 baş ve üzerine çıkarmak için ya da bu şartlarda yeni bir tesis kurmak için başvuru yapmalıdırlar. Kredi başvurusunda kredi çeşitleri de mevcuttur doğal olarak mevcuttur.

Bunlar; büyükbaş hayvan besiciliği, süt sığırcılığı, büyükbaş süt hayvancılığı, küçükbaş süt hayvancılığı, damızlık etçi sığır yetiştiriciliği şeklinde çeşitlendirilmiştir. Büyükbaş hayvan besiciliği, süt sığırcılığı ve küçükbaş süt hayvancılığı için 10 baş ve 10 başın üzerinde hayvan için kredi kullanılabilirken; küçükbaş süt hayvancılığı ve damızlık etçi sığır yetiştiriciliğinde ise 50 baş ve 50 baş üzeri hayvan için krediler çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitliliğe bağlı olarak Ziraat Bankası müşterilerine hayvancılık kredisi olarak 3.000.000 TL' den 7.500.000 TL' ye kadar kredi imkânları sunmaktadır.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Ziraat Bankası kredi talebinin 7.500.000 TL'yi aşan kısmı için kredileri %13 cari faiz oranı ile kredilendirmektedir. Ziraat bankası hayvancılık kredisi 2016 ile temin edilecek olan hayvanların 'Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması Tescili ve İzlenmesi Yönetmenliği' kapsamında tanımlanmış (küpelendirilmiş) olması gerekmektedir. Bunun dışında koyun, keçi gibi diğer hayvanlar için ilgili sistemlere kayıtlı olduklarına dair Bakanlık il/ilçe müdürlüklerinden belge/ yazı talep edilmektedir. Ziraat bankasının sunduğu hayvancılık kredisinden yararlanmak isteyen müşteriler, gerekli belgelerle en yakın ziraat bankası şubelerine gitmeleri yeterlidir.

Ziraat bankası hayvancılık kredisi şartlarının ve faiz oranlarının yer aldığı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan soruları her zaman bize yazının altında bulunan yorum kutusundan gönderebilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder