Akbank Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?


Öncelikle birçok bankada olduğu gibi Akbank'da da çeşitli durumların olabileceği düşünülerek atm'den para çekerken belirli bir limit konulmuştur. Bankalardan bankalara değişen bir durum olsa da atm'den para çekerken bankanın belirlediği para çekme limitinin üzerine çıktığınızda maalesef paranızı atm'den alamayacaksınız. Standart olarak akbank'da günlük para çekme limiti 1000 TL olarak belirlenmiştir.

akbank günlük para çekme limiti
akbank günlük para çekme limiti 

Akbank Günlük Para Çekme Limiti Yükseltme

 Bazı acil durumlarda bu belirlenen limit Akbank veya diğer bankalarda yetmeyebiliyor, bu durumda limiti arttırmak veya direkt olarak bankayla kontakt kurmak en iyi çözümdür. Tahmin edebileceğiniz gibi birçok banka atm'den para çekerken belli bir limit koymuştur. Akbank günlük para çekme limiti yükseltmek istiyorsanız eğer o zaman yapacağınız tek şey banka'yı aramak olacaktır. Başvuruda bulunduğunuz takdirde ödeme geçmişinize bakılarak onay veya red cevabını en geç 3 iş gününde alacaksınız.

Günlük para çekme limiti arttırma neye göre belirleniyor?

Tam olarak hesabınızdaki nakit tutara göre para çekme limitinizin ne kadara yükseleceğini belirleyen en önemli husustur. Ancak bir olumsuz yanı ise Akbank'da günlük 1000 TL üzeri para çekme işlemlerinde her artı tutar için 10 tl ödemelisiniz. Yani her para çekiminde banka sizden 10 tl ücret tahsis edecektir.

Son olarak acil hesabınızdaki paraya ulaşmanız gerekiyorsa atm'yi tercih etmek yerine direkt şubeye giderek para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Umarız akbank atm'den günde en fazla kaç para çekebilirim şeklinde bize sorusunu yönelten takipçimiz ve siz yazımızı okuyanlar için yararlı bir yazı olmuştur. Bu başlığa ek olarak son dönemlerde sıkça konuşulan akbank'ın ücretsiz kredi risk raporu öğrenme servisi "Akbank Direkt" uygulamasını inceledik. Buraya tıklayarak ilgili yazıya ulaşabilir ve ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Sevgiler.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder