Altın Hesabı Olan Bankalar Hangileri?


Ülkemizde geçmişten bugüne kadar sürüp gelen yatırım araçları arasında yerini alan altına çok talep vardır. Altının her daim yükselme aşamasında olması da kimi ekonomistlere göre iyi bir yatırım aracıdır. Yatırıcımlar da altına değer vererek birikimlerini bu yönde tutmaktadırlar. Geçmişten bugüne değişen ise altının nerede saklanması gerektiği gerçeğidir. Bu anlamda bazı bankalar imdada koşmakta ve altın yatırımcılarına kapılarını açmaktadır.

altın hesabı olan bankalar
altın hesabı olan bankalar

Altın Hesabı Olan Bankalar Hangileri?

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Vadesiz Altın Mevduat Hesabı ve Vadeli Altın Mevduat Hesabı ile müşterilerine iki seçenek sunmaktadır. Müşterilerine ayrıca bir komisyon bedeli çıkarmamaktadır.

Garanti Bankası Altın Hesabı

Birikim yapıldığı gibi bu bankadan altın alımını da gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda dolar veya TL üzerinden alışveriş yapmanız da mümkündür. Eski tarihli, gramaj noksanlığı veya işçilik bedeli gibi değişim gösteren fiyatlara önem verilmemektedir. Dolayısıyla en çok tercih edilen banka olmaktadır.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı

Gram altın alarak birikim yapabilirsiniz. Ayrıca sistemli altın al talebiyle de düzenli birikim yapılabilmektedir. Bu bankada da işçilik masrafı yoktur. Ziraat banaksında olduğu gibi müşterilerini komisyon ücretine tabi tutmamaktadır.

Şekerbank Altın Hesabı

Tıpkı döviz alıp satar gibi bankanın belirleyeceği oranda veya 0,01 oranın da altın alarak birikim yapılabilmektedir. Hizmet karşılığının hiçbir bedeli bulunmamaktadır. Altın hesabınız da biriken tutarı yine Şekerbank bünyesinde başka bir hesaba aktarma olanağı da tanınmaktadır.

Albaraka Altın Katılma Hesabı

Altın hesap bakiyeniz binde bir oran da işlem gördüğü takdir de bankanın altın toplama günlerinde banka müşterilerini en yakın şubesine gönderir ve direk hesap açarak birikim yapabilirsiniz.

Kuveyttürk Altın Hesabı

Hesabınız da biriken altınlar bankanın belirleyeceği radyolarla külçe altın halinde çekilebilmektedir. Bu durum müşterilerine avantaj sunmaktadır. Diğer bir avantaj ise sizin belirlemiş olduğunuz altın kuru istenilen düzeye ulaştığı zaman banka hesabınız da biriken altını bozup lira hesabınıza transfer eder.

Yapıkredi Altın Hesabı

Banka vadeli veya vadesiz olmak üzere 2 seçeneğe sahiptir. Diğer bankalarla benzer altın hesabı avantajlarına sahiptir. Banka ile görüşme yaparak yapıkredi altın hesabı hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

En uygun altın hesabı olan bankaları sıralamaya çalıştık, bu bankalar hakkında tüm bilgileri direkt olarak şubeye gidip ya da telefonla arayıp öğrenebilirsiniz. Bu sayede altın hesabıyla ilgili aklınızdaki tüm soru işaretleri gidecektir.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder