Balon Ödemeli Araç Kredisi Nedir?


Balon ödemeli kredi nedir sorusuna cevap vererek yazımıza başlayalım. Ödeme planınızdaki son taksidin, çektiğiniz kredi tutarının belirli bir yüzdesi değerine göre uyarlanmış olan balon ödemeli kredi ülkemizde araç alacakların sıkça tercih ettiği bir kredi ürünüdür. Balon ödemeli araç kredileri günümüzde araç almak için önemli ödeme seçenekleri arasında yer almaktadır.
balon ödemeli araç kredisi
balon ödemeli araç kredisi
Araç almak isteyen kişilerin maddi durumlarına, ödeme planlarına ve ödeyebilme seçeneklerine göre şekillenen bu sistemde alıcılar, öncelikle ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun araçları belirlemekte, varsa peşinatlarını ve üzerine çekecekleri kredileri hesaplamakta ve sonrasında ise günlük yaşam tarzlarına göre ödeme planları oluşturup hayalindeki araçlara kavuşabiliyorlar.Bunun yanı sıra sıfır kilometre araç alımlarında da alıcılara sunulan farklı ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Bu ödeme seçeneklerinden birisi de balon ödemeli araç kredisidir.

Balon ödemeli araç kredilerinde almak istenilen araç belirlendikten sonra, ödeme planına uygun taksitlendirmeler hesaplanır. Kişilerin ödeyebilme ve ödeme konusunda sadık kalacakları bu taksitlendirme, "balon ödeme" adı verilen, uzun vadeli ödemelerde belirli aralıklarda belirli miktarlarda ödemelerin yapılması şeklinde planlanmaktadır. Bu sayede her ay ödenen taksit miktarlarında ödeme kolaylıkları planlanmış olup, balon ödemeler aracılığı ile ödenen taksitlerin daha da düştüğü ve alıcıların daha kolay araç sahibi olabilmeleri amaçlanmıştır. Belirli aralıklarda planlanmış balon ödeme seçenekleri, taksitlerin bitimine bir ay kalacak şekilde de planlanıp vade sonunda kredinin kapatılmasına olanak sağlayabilmektedir.

Satıcı ve alıcı arasındaki anlaşmaya bağlı olarak planlanan balon ödemeli kredi seçenekleri ile kişilerin araç alabilmesinin kolaylaşması planlanmış, satıcıların araçlarını daha kolay satmaları ile de ekonomiye katma değer sağlamaları amaçlanmıştır. Alınacak araçların fiyatlarına büyük artışlarla sonuçlanmayan bu ödeme seçenekleri ile aylık taksitlerde ödemelerin daha düşük miktarlarda olması ve kişilerin ödeme planlarına bağlı olarak borçlarını kapatmalarında kolaylıklar sağlanması bakımından önemli bir ödeme seçeneği olmayı başarmıştır.

Alıcıların ödemelerde düşük taksitler ile daha kolay birikim yapmaları mümkün olmakta, yaşam kalitelerini düşürmeyip araç sahibi olurken, balon ödemeler ile de büyük oranda kredi borçlarını kapatmaları sağlanmaktadır. Yüksek taksitli kredilerin belli zaman sonrasında, kişilerin yaşam kalitelerini ve alım güçlerini düşürdüğü aşikârdır. Bunun neticesinde hayatlarında belli başlı zorluklarla karşılaşan alıcılar, aldıkları ürünlerin de keyfine varamamakta ve pişman olabilmektedirler. Bunun önüne geçebilmek için iyi bir ödeme planı olan Balon ödemeli araç kredileri sizin için de iyi bir seçenek olabilir.

Balon Ödemeli Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Ülkemizde TEB işbirliği ile açılan TEB CETELEM kurumu balon ödemeli araç kredisi veren bankaların başında geliyor. Ayrıca VDF olarak bilinen Volkswagen Doğus Finans da balon ödemeli kredi veren kurumlar arasında yer alıyor.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder