Bankaya Gitmeden Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?


Birçoğumuzun halihazırda çalıştığı bir iş olduğundan kredi notunu öğrenmek için bankaya gidip sıra bekleyecek vakti maalesef yok. Bankaya gitmeden kredi notunuzu öğrenmek artık oldukça basit bir işlem haline gelmiştir. Şimdilerde kredi notunuzu öğrenmek T. C kimlik numarası ile çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bu noktada konusunda bankaya gitmeden kredi notumuzu öğrenebiliriz.
bankaya gitmeden kredi notu öğrenme
bankaya gitmeden nasıl kredi notu öğrenilir

Findeks adı verilen bir platform sayesinde dört lira bir ücretle bankaya gitmeden kredi notumuzu öğrenmek kolaydır. Findeks sayfasına üye olduğumuz takdirde dört lira bir ücret ile kredi notumuzu T. C kimlik numaramız ile kolayca öğrenebiliriz. Findeks sayfasına aylık belirli bir ücret ödeme sözü verdiğimizde sayfa her ay sizin kredi notumuzu size bildirecektir. Kredi notunu mobil olarak öğrenme imkânımız da vardır. Bunun yanında müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığını kullanarak kredi notunuzu öğrenmek mümkün.

Bankalardan talep ettiğimiz banka kartları ve kredi kartları bankalar tarafından belirli bir süre sonrada dönüş yapılmaktadır. Bankalar bu süreç içerisinde bizimle alakalı banka kartı ve kredi kartı koşullarını sağlayan durumları incelemektedir. Bu koşullar içerisinde en önemli etken şüphesiz kredi notudur. Kredi notu tüm bankalar tarafından ortak bir havuzda toplanır ve bu ortak havuz sayesinde tüm bankalar müşterilerinin kredi notlarına göre işlem yapmaktadırlar. Kredi notu değeri 0 ile 1900 puan arasında olmaktadır. Bir kişinin kredi notu ne kadar 1900'e yakın ise o kişi için olumlu bir sonuç olacağının işaretidir.

Başvurduğumuz kredi kartı başvurularında kredi notumuz düşük olduğu takdirde banka tarafından bize kredi kartı verilmeyecektir. Kredi kartı çıkartma ve ya kredi çekme işlemlerinde kredi notu oldukça önemlidir. Kredi notunuz yüksek olduğu takdirde bankalar tarafından kredi kartı alabilir ve bankalardan kredi çekebilirsiniz. Aksi takdirde kredi notunuz istenilen düzeyde değilse yani kredi notunuz 0 puanına yakınsa bankalar tarafından size kredi kartı ve kredi çekme olasılığı tanınmayacaktır. Eskiden sadece bankalara giderek öğrendiğimiz kredi notunu öğrenmek şimdi daha kolay.Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder