Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Günümüzde dosya masrafı şüphesiz kredi çekmek isteyenleri kredi almaktan vazgeçirecek kadar gereksiz bir masraftır. Ne mutlu ki son dönemlerde birçok banka dosya masrafı olmadan kredi vermeye başladı ve bu sayede 100-200 TL fazladan para cebimizden çıkmamış oluyor.

dosya masrafsız kredi veren bankalar
      dosya masrafı olmadan hangi bankalar kredi verir
Özellikle 2016 yılından sonra bankalar kredi çekmek isteyen kişilere kolayca kredi verebilmektedirler. Bununla birlikte kredi kullanırken bankanın belirlemiş olduğu dosya masrafları vardır. Ama bazı bankalarda bu dosya masrafı konusu bulunmamaktadır. Ve kredi çekmek isteyen kişiler hangi bankalar dosya masrafı olmadan kredi veriyor diyenler tek tek bankaları aramaktadırlar. Dosya masrafsız kredi veren bankalar günümüzde bir hayli sayısı fazladır. Ama şöyle bir durum var bankalar kredi çekmek istediğinizi belirttiğiniz zaman, banka nasıl bir kredi kullanacağınızı sormaktadır.

Dosya masrafı olmadan kredi veren bankaların en başında Yapı Kredi bankası, HSBC, Ziraat bankası, Garanti bankası, Denizbank geliyor. Bu saymış olduğumuz bankalardan dosya masrafsız kredi kullanabilirsiniz. Ama bu bankalardan dosya masrafsız kredi çekmek istediğiniz zaman mutlaka faiz oranlarına bakın ve ona göre çekin. Az öncede dediğimiz gibi banka sizden almadığı dosya masrafı ücretini sizin vadelere eklemektedir. O nedenden dolayı faiz oranlarına çok dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde faizi yüksek, faizli kredi alırsınız. Tüketici kredisinde dosya masrafsız kredi çekebiliyorsunuz ama bu durum konut veya taşıt kredisinde farklı oluyor. Çünkü konut veya taşıt kredisi çekerken mecburen masraflar çıkacaktır.

Bu kullanmak istediğiniz kredinin, bir dosya masraflısı bir de dosya masrafı ücreti olmayan kredi bulunmaktadır. Siz bunların faiz oranlarına bakmalısınız. Hangisinin faiz oranı fazla ise o krediyi kullanmanızda fayda var. Neden diyecek olursanız, genelde dosya masrafsız kullanmış olduğunuz kredinin faiz oranları biraz yüksek olmaktadır. Çünkü banka sizden almadığı dosya masrafını sizin vade ve taksit sayısına ekler. Bu nedenden dolayı faiz oranı biraz daha yükselir.

Yazımızın sonuna geldik ancak geçmiş aylarda yazdığımız kredi notu düşük olana kredi veren bankalar yazımızı da okumanızı öneriyoruz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder