Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi Türleri


Hayvancılık kredisi Türkiye'de son dönemlerde sıkça tercih edilen bir kredi haline gelmiştir. Başta Garanti bankası olmak üzere birçok banka bu krediyi almak isteyenlere çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Bizler ise bugün garanti bankasının hayvancılık kredisinin şartlarına ve ne gibi türleri var, bunun üzerinde duracağız.

garanti bankası hayvancılık kredisi
garanti bankası hayvancılık kredisi

Devlet destekli hayvancılık kredisi alma imkânlarının yanında birçok banka da bu alanda gelişim gösterip hayvancılık kredisi almak isteyen kişilere diğer bir başvuru yolunu açmıştır. Birçok kişinin bu kredilerden yaralanmak istemesi üzerine insanların fazlaca yığılımından kaynaklı bankalardan hayvancılık kredisi almanın da belirli şartları zaman içinde oluşmuştur. Garanti bankası hayvancılık kredisi adına hayvansal üretim kredileri adı altın da kişilere seçenekler sunulmaktadır. Bölge Krediler Müdürlüklerin de yer almış olan Tarım Kredi Yönetmenleri hayvansal üretim bazında ki kredilerin vade ve teminat yapısını, işletmenin sığasını ve proje yeterliliği gibi konuları değerlendirmektedirler.

Besicilik Kredisi

Et üretimi amacıyla kişilere sağlanan hayvan temininin yanın da sağma makinesi, ahır yapımı veya var olan ahırın düzenlenmesi için gerekli masrafı, hayvanlara sağlanacak olan yem, elektrik sistemi, ilaç, aşılama gibi ihtiyaçları karşılayan bir kredi şeklidir.

Süt Sığırcılığı Kredisi

Süt den gelir elde etmek amacıyla büyükbaş veya küçükbaş olmak üzere canlı hayvan alımının yanı sıra ahırların bakım ve onarımı, silaj makinesi, yem depoları aynı zaman da yem dağıtma, krediler mevcuttur. Ayrıca muamele etme gibi sistematik bir ahır elde edilmesi adına ve süt sağma ve soğutma için gerekli olan tüm teçhizat bu kredi ile de karşılanabilmektedir.

Diğer bir kredi de Tarımsal Makine Ekipman kredisi olmaktadır. Yine hem tarımsal giderlerin karşılanmasın da hem de hayvancılık bünyesinde ki ihtiyaçların karşılanmasın da masrafların maddi tutarının temin edilmesi için uygulanmakta olan bir kredi türüdür. Garanti bankası hayvancılık kredisinden yararlanmak için önce kredi notunuza bakmanızda fayda var. Artık tüm bankalar kredi notunu ön planda tutarak müşterilerini belirlemektedirler. Garanti bankası bünyesin de veya aracı kurumlar vasıtasıyla siz de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder