Konut Kredisi Faiz Oranları Düşer Mi?


İnsanların en büyük hayalleri arasındadır bir evi olması kimileri küçük kutu gibi bir ev isterken kimisi büyük dublex bir ev ister. İnsanların bu tür istekleri tabi ki belirli bir mali gider ortaya çıkarmaktadır. Bu büyük mali gider çalışan yüksek maaş alan insanlar için çok sorun olmasa da kısıtlı bir bütçe ile ev sahibi olmak isteyen insanlar için biraz zor bir durum oluşturmaktadır. İşte bu tür durumlarda devreye bankalar girmektedir.

konut kredisi faiz oranları düşer mi 2016
konut kredisi faiz oranları düşer mi

Bankalar sunduğu kredi olanakları ile insanları konut sahibi yapan bankalar uygun faiz oranları vermek konusunda büyük bir mücadele içine girmişlerdir. Müşterilerine sundukları uzun vadeler ve düşük faiz oranları ile bankalar herkesin konut sahibi olabilmesi için çaba göstermektedirler. Ancak özellikle yaz aylarında bir iş yoğunluğuna giren konut sektörünün aşırı gelişmesi karşısında bankalarda faiz oranlarını son zamanlarda biraz yükseltmişlerdir. İnsanlar şu sıralar konut kredisi faiz oranları düşecek mi diye çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar.

Ev alacak kişilere uzmanların tavsiyeleri daha çok sonbahar ve kış döneminde ev bakmalarından yanadır. Neden diye sorulacak olursa inşaat sektörü özellikle kış aylarında ki olumsuz hava koşulları sebebiyle bir yavaşlama içine girer. Bu durumda ev satıcıları hem sıcak para girişini sağlamak hem de yeni inşaat alanları bulmak yaz döneminde sattığı fiyatları normalin biraz altına çekerler.

Bu durumda hem ev alan kişi için bir avantaj sağlanmış olacak hem de müteahhit firma para girişi sağlayacaktır. Özellikle kış aylarında bankalar konut kredisi faizlerini biraz daha düşürecek ve vadeleri biraz daha uzatarak tüm insanların konut sahibi olması konusunda yardımcı olmaktadır. Ancak ev alırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus tüm bankalardan teklif almaktır. Çünkü her banka kendi imkânları doğrultusunda kredi faiz oranlarını bir kaç puan aşağı çekebilmektedir.

Ek olarak sizi yakından ilgilendirdiğini düşündüğümüz en uygun konut kredisi veren bankaları da geçtiğimiz günlerde araştırıp sizler için derlemiştik. Okumanızı ve aklınızdaki sorularınızı bizlere ulaştırmanızı merakla bekliyor olacağız.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder