Troy Anlaşmalı Banka Kartları Listesi


Türkiye'nin Mastercard veya Visa gibi ödeme yöntemi Troy yakında hayata geçecek. Kredi ve banka kartlarında sağ altta amblem dikkatimizi çeker. Sağ alt kısımda Visa ya da Mastercard yazısına gözümüz takılmıştır. Online alışverişte alışveriş yaptığınız kurum nasıl ödeme yapmak istediğinizi sorar: Mastercard mı yoksa Visa mı? Artık bu bölüme yeni bir ödeme yöntemi gelecek: TROY.
troy anlaşmalı banka kartları
troy anlaşmalı banka kartları
Açılımı Türk ödeme yöntemi olan yöntem 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. 2016 yılı sonuna kadar 10 banka ile anlaşıldı. Türkiye'de 29 banka kartı dağıtan banka bulunuyor.

Bunların 10 tanesi ile anlaşıldı. Öte yandan Troy 6 farklı Avrupa ülkesinde de tanıtıldı. Proje aşaması 4 yıl süren Troy Anlaşmalı Banka Kartları 14 aylık bir çalışmanın ürünü. Gelişen teknolojisi ve bilgi kümülatifikasyonu ile birlikte Türkiye, çağımızın ne önemli hususlarından biri, alışverişlerde kullanılan kredi kartı olayına da el attı. Daha öncesinde Mastercard ve Visa gibi iki ödeme yöntemi bulunurken bunlara Troy eklendi. Troy sayesinde Türkiye bir nevi yurtdışına teknoloji satmış olacak. 10 Banka Troy kart verimine başlarken, geriye kalan bankalarda da en geç 2 yıla kadar Troy gelmiş olacak.

TROY Anlaşmalı Banka Kartları Hangileridir?

Troy ilk olarak 10 banka ile anlaştı. 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren bu 10 banka Troy seçenekli kartlar vermeye başladı. Bu bankalar: ING Bank, Halk Bank, TEB, Türkiye İş Bankası, Garanti Bank, Deniz Bank, Finans Bank, Akbank, HSBC, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası. Hangi bankadan kart aldığınız önemli değil, alırken ödeme yöntemi olarak Troy'u seçmeniz mümkün. Ayrıca, oyuncuların sıkça kullandığı ön ödemeli kartlarda da Troy seçeneği bulunuyor. E-ticaret ya da mobil alışveriş sitelerinin tamamında geçerli olan Troy, son yılların bankacılık alanında atılmış önemli adımlarından biridir.

Son olarak bazı haberlere göre Paypal'ın ülkemizden çekilme nedeninin de TROY'un yerine geçecek olmasından dolayı olduğu konuşulmaktadır. Gelecekte ağını genişleteceğini düşündüğümüz TROY'un  milli bir ödeme yöntemi olması dışında iyi bir paypal alternatifi olmasını umuyoruz.

Yazımızda TROY anlaşmalı banka kartlarını ve TROY'un tam olarak ne olduğunu, ne işe yaradığını detaylı olarak sunmaya çalıştık. Konu hakkında sorularınızı yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder