Akbank Direkt İle Ücretsiz Risk Raporu Nasıl Öğrenilir?


Müşterilerini her daim kar etmekten daha çok düşünen Akbank ücretsiz risk raporu öğrenmenizi sağlayacak direkt uygulamasını geliştirdi. "Modern Bankacılık" tanımına tamamiyle ayak uyduran akbank, findeks ile işbirliği yaparak ücretsiz olarak risk raporunuzu öğrenmenizi sağlıyor.

akbank direkt ücretsiz risk raporu öğrenme
akbank direkt uygulamasından ücretsiz risk raporu alma 

Akbank Direkt ile Ücretsiz Risk Raporu Sorgulaması Nasıl Yapılıyor?

Akbank direkt uygulaması sayesinde aslında ücretli olarak verilen bu hizmetten hiçbir ücret ödemeden yararlanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken telefonunuzun işletim sistemine göre (android veya ios) marketinizden telefonunuza akbank direkt uygulamasını indirmek. Bu sayede akbank'ın sunduğu ücretsiz kredi risk raporu hizmetinden de yararlanmış olacaksınız. Uygulamaya girerek doğrudan akbank'ın size sunduğu müşteri numarası veya hesap numarasıyla giriş yaparak sorgulama işleminde bulunabiliyorsunuz.

Öncelikle artık günümüzde kredi notunun ne denli önemli olduğunu geçmiş yazılarımızda da söylemiştik. Bankalar kişinin kredi-bankacılık geçmişini, ödeme alışkanlıklarını baz alarak değerlendirdiği ve size puan verdiğini bilmeyen yoktur. Buna ek olarak kredi notunuz düşükse en basitinden ev faturalarınızı otomatik ödeme talimatı yaparak öderseniz kredi notunuz da bu durumdan olumlu etkilenecek ve artacaktır.

Akbank Risk Raporu Puanları Ne Anlama Geliyor?

Evet, asıl konumuzdan devam edecek olursak akbank direkt uygulamasını indirdiğinizde kredi risk raporunuzun sonucunda size verilen puan ne anlama geliyor ona bakalım.
Eğer bu değerlendirme sonunda puanınız 0 ile 500 arasındaysa kredi alma ihtimali en düşük olan grup içindesiniz demektir. 500 ile 800 arasında bir kredi puanına sahipseniz bankalar size kredi verirken ipotek veya kefil isteyecektir. Eğer 800 ve 1100 arasında bir puanınız varsa kredi almanız gayet mümkündür bankalar sizi az riskli olarak değerlendireceği için kefil veya ipotek olmadan da kredi alabilirsiniz. Puanınız 1100 ile 1400 arasında ise kredi notu iyi diye tabir edilen müşteri olduğunuzdan kredinizi kolay ve hızlı bir şekilde alabileceğiniz anlamına geliyor. Son olarak ise puanınız 1400'ün üzerinde ise eğer doğrudan akbank şubelerinden birine giderek direkt olarak kredinizi alabilirsiniz. Banka size gözü kapalı kredi vermek isteyecektir.

Eğer kredi notunuz düşükse üzülmeyin sizin için kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları bulup derledik. İncelemeyi unutmayın, mutlu günler dileriz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder