İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?


Üç farklı versiyonu bulunan iş bankası işte üniversiteli kredi kartının ilk versiyonu olan temaslı visa'nın yıllık ücreti 25 tl'dir. Bundan sonra ise temassız visa ve aidatsız işte üniversiteli kartlarıdır. Temassız visa'nın da yıllık aidat ücreti 20 tl olarak belirlenmiştir. Eğer aidat ödemek istemiyorsanız aidatsız işte üniversiteli seçeneğini seçmeniz en doğrusu olacaktır.

iş bankası işte üniversiteli kredi kartı limiti ne kadar
iş bankası işte üniversiteli kredi kartı limiti arttırma
Bunun yanında eğer aidatsız kart yerine yıllık 20-25 tl öderseniz ekstra avantajlardan yararlanacağınızı da belirtelim. Örneğin bazı şehirlerdeki müzelere bu kart sayesinde girebilirsiniz. İş bankasının en tercih edilen kredi kartlarından olan işte üniversiteli sayesinde birçok öğrenci aidatsız kredi kartına sahip oldular. Diğer bankalara nazaran daha çok tercih edilmesinin nedenlerine bakacak olursak;
  • Hem banka kartı hem kredi kartı olarak kullanılabiliyor olması.(isterseniz sadece kredi kartı olarak kullanabilirsiniz.)
  • Normalde yıllık ödenmesi gereken 25 tl ücretin bu kart için geçerli olmaması. (Sadece öğrenci olduğunuz süre zarfı içinde.)
  • Maximum avantajlarından yararlanılıyor olunması.
  • Harcarken maxipuan kazanılıyor olması.
Peki ya iş bankası işte üniversiteli kredi kartı limiti ne kadar diye soracak olursanız, kart ilk geldiğindeki limiti 400 olarak belirlenmiştir. Bazılarına göre oldukça yeterli olan bu tutar'ın 100 lirası sadece alışverişlerde geçerli olduğu için yetmeyebilir. Ancak kredi kartı başvurusunu yaptığınızda limitinizi 500 tl olarak belirleyebilirsiniz.

İşbankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Limiti Arttırma

Kredi kartınızın 500 tl limitini yetersiz olarak bulabilirsiniz. Özellikle öğrencilerde son zamanlarda yaygınlaşan "alışveriş yap - sonra öde" mantığı dolayısıyla limitinizi artırmak isteyebilirsiniz. İşte üniversiteli kredi kartı limitinizi artırmanın en kolay yolu doğrudan telefon ile müşteri temsilcisine bağlanmak olacaktır. Telefondaki yetkiliye limitinizi arttırmak istediğinizi söylediğinizde artırmak istediğiniz tutar sorulacaktır. Çok yüksek limit artırımları özellikle yeni bir kredi kartı sahibiyseniz mümkün olmuyor bu yüzden daha makul oranlarda limit arttırım talebinde bulunursanız onaylanma şansı artar.

Son olarak eğer kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemiyorsanız veya hep asgari tutarı yatırıyorsanız işte üniversiteli kredi kartı limit yükseltme başvurunuz reddedilebilir. Bu sebepten limitinizi yükselteceğiniz tutarı iyi belirlemelisiniz. Bu yazımızın da sonuna geldik, eğer öğrenciyseniz öğrenciye kredi kartı veren bankalar yazımıza bir göz atmanız yararınıza olur. İş bankası dışında da birçok banka öğrenciye uygun kredi kartı çıkarmıştır ve çeşitli fırsatları sayesinde ilgi görmektedir.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder