Ziraat Bankası Başak Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?


Ziraat bankası başak hesap sayesinde fon alıp satabilir ve herhangi bir uğraş vermeden tamamen otomatik olarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle 2016 yılında sıkça adını duyduğumuz başak hesap, birçok ziraat bankası müşterisinin tercih ettiği bir tl vadesiz mevduat hesabı ürünüdür. Başak hesap açmak isteyenlerin en yakın ziraat bankası şubesine gidebilir, internet şubesi üzerinden başvurabilir ya da en çok tercih edilen telefon bankacılığı sayesinde de kısa sürede siz de bir başak hesabı sahibi olabilirsiniz.

ziraat bankası başak hesap başvuru
ziraat bankası başak hesap başvurusu
İster telefonla, ister internet şubesi aracılığıyla isterseniz de direkt olarak size en yakın olan ziraat bankası şubesine giderek ziraat bankası başak hesap başvurusu yapabilirsiniz. 2017 yılı itibariyle birçok bankanın telefon bankacılığı sistemleri epey gelişmiş olduğu için bizlerin size tavsiyesi konuşarak işlemlerinizi halletmeniz yönünde olacaktır.

Başak hesap kullanabilmek için ne gerekiyor?

Öncelikle ziraat bankası üzerinde açmış olduğunuz bir vadesiz mevduat hesabınız bulunmalıdır. İkinci olarak ise aynı hesaba bağlı yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Son olarak en az bir adet otomatik ödeme talimatı ürünü eklemiş olmanız gerekiyor.

Ziraat bankası başak hesabın ne faydası var? Neden kullanmalıyım?

Başak hesabın fon alım-satım işlerinde kullandığını yukarıda açıklamıştık. Buna ek olarak biraz çalışma sisteminden bahsedecek olursak; Başak Hesap’a -sabit tutar- 600 TL üzerinde para yatırıldığında bu bakiyenin üstü siz herhangi bir işlem yapmadan otomatik olarak Ziraat Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu alınıyor. Nakit çıkışları da fonların bozulması sayesinde otomatik olarak gerçekleşiyor.

Son olarak daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz ziraat bankası sms ile kredi başvurusu başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz. 

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder