İş Bankası Ek Hesap Nedir Nasıl Kullanılır?


İş Bankası müşterilerine sunulmakta olan ek hesap uygulaması, kişilerin vadesiz mevduat hesaplarına yönelik geliştirilmiştir. Peki, birçok faydasından söz edilen İş Bankası ek hesap, müşterilerin vadesiz mevduat hesaplarında herhangi bir nakit bedelleri olmasa da hesaplarından alışveriş yapabilecekleri ya da nakit tutarlar çekebilecekleri bir hesap türüdür.

iş bankası ek hesap nedir nasıl açılır
iş bankası ek hesap
Havale ve EFT işlemleri de yapabileceğiniz bu hizmet, yalnızca hesabınızda nakit miktarlar olmadığında devreye girmektedir. Kişiler harcamış oldukları tutarları öderken ise, ne bir banka şubesine gitmek zorunda kalıyorlar ne de herhangi bir ATM noktasından sıra beklemeleri gerekiyor. Tek yapmaları gereken kullandıkları mobil bankacılık ya da internet bankacılığı sistemine girerek, ödeme işlemini başlatmaktır.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Açılır?

Oluşabilecek acil nakit sorunlarınızın ortadan kaldırılabilmesi amacı ile kullanmış olduğunuz İş Bankası mevduat hesabınıza bir ek hesap açtırmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken internet üzerinden başvuru talebinde bulunmak olacaktır. İş Bankası ek hesap nasıl açılır konusunda biraz daha detaya inmemiz gerekirse, kişilerin öncelikle İnternet Şubesine girmeleri, ardından Ek Hesap ve sonrasında da Başvuru butonlarına tıklamaları yeterli olacaktır. Bu adımları tamamladıktan sonra başvuru sürecine dahil edilirsiniz.

Başvuru sürecinde, tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi sicil kayıtlarınız, kredi notunuz ve hesabınızdaki para akışları incelenecektir. Uygun bulunması halinde ise tarafınıza bilgilendirme amaçlı bir telefon açılacaktır.

İş Bankası Ek Hesap Kaç Günde Açılır?

Herhangi bir iş bankası şubesine gitmeden doğrudan internet şubesi üzerinden başvuruda bulunduktan sonra ilgili birimler tarafından başvurunuz incelenecek ve hesabınız kısa sürede aktifleşecektir. Ek hesap kaç günde açılır sorusuna net cevap veremediğimiz için telefonla arayıp sormanız daha doğru olacaktır.

İş Bankası Ek Hesap Faiz Oranları

İş Bankası ek hesap sayesinde, sizler dilediğiniz an nakit sorununuzu ortadan kaldırabiliyorsunuz. Bu hizmeti sizlere sunan İş Bankası ise, geri ödeme yapacağınız zamanlarda sizlerden belirli oranlarda faiz almaktadır. Ek hesap miktarınız ve çekeceğiniz tutarları da ne kadarlık bir süre ile geri ödeyeceğinize göre değişen faiz oranlarında, örnek bir hesaplama yapacak olursak; 1000 liralık bir ek hesap harcaması yapmışsanız ve bu harcama bedeli için de 10 günlük bir vade belirlemişseniz, bankaya geri ödemeniz gereken tutar 1.008,08 TL olarak belirlenecektir. Bu da bizlere gösteriyor ki, 1000 lira için 10 günlük vade süresi boyunca İş Bankası ek hesap faiz oranı %2,02 olarak belirlenmiştir.

Bu makalemizin de sonuna geldik elimizden geldiğince iş bankası ek hesap faiz oranlarından ve şartlarından bahsettik. Son 3 haftadır gündemde olan bireysel kredi vadeleri uzadı mı sorusuna yanıt verdik, okumanızı öneriyoruz. Bu konuyla ilgili sorularınızı her zaman olduğu gibi alt bölümde bulunan yorumlar kutusundan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

2 yorum:

  1. Ek hesap limit artışı Sağdece mesai saatleri içinde mi oluyor yoksa 7/24 yapabilitmiyiz

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba, limit artırma talebini 7/24 yapabiliyorsunuz ancak bu limit artışının geçerli olabilmesi için mesai saatlerini beklemeniz gerekiyor. Sistemsel bir sorun nedeniyle sorunuzu göremediğimizden geç yanıt verdik. Yorum yaptığınız için teşekkür ediyoruz.

      Sil