Vodafone SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?


Bugün herkesin merakla beklediği vodafone SMS ile kredi notu öğrenmenin yolunu hem ücretsiz hem de ücretli olmak üzere iki alt başlık altında kaleme alıyoruz. Bildiğiniz gibi bir kısa mesaj atarak kredi notunuzu öğrenebildiğiniz sistemler artık aktif olarak işlemektedir. Eskiden birçok kişi kredi notunu öğrenmek için bankaya kredi almak için başvurur ve ön onayı geçtikten sonra kredi notunu öğrenirdi. Amaç kredi notunu öğrenmek olduğundan ön onay sonrası kredi başvurusunu iptal ederdi. Biraz zahmetli bir yöntem de olsa günümüzde hala bu şekilde kredi notunu ücretsiz öğrenen insanlar olduğunun altını çizelim.
vodafone sms ile kredi notu öğrenme
Vodafone kısa mesaj ile kredi notu öğrenme
Günümüzde ise artık kredi notunu öğrenmek için findeks gibi çeşitli çevrimiçi servisler üzerinden belli bir miktar ücret ödeyerek anında öğrenebilmekteyiz. Teknoloji çağında olmamızın faydalarından dolayı kredi notumuzu öğrenmek artık bir SMS kadar yakınımıza geliyor. Vodafone kısa mesajla kredi notu öğrenme servisini kullanıma sunduğundan beri birçok kişi kısa sürede kredi notunun kaç olduğunun bilgisini alabiliyor. Kredi Kayıt Bürosu ile bir anlaşmaları olduğu için Vodafone'un bu hizmeti de belirli bir ücret karşılığında sunmaktadır. KKB bildiğiniz gibi tüm bankacılık sicilinizin tutulduğu bir merkez olarak kabul edilebilir ve bankalar istediği takdirde sizin KKB'den aldığı bu sicil sayesinde kredi alıp alamayacağınıza karar vermektedir. Kredi notu derecelendirme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız geçmiş konularımızda yer alan bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Vodafone SMS ile kredi notu nasıl öğrenilir?

Bu işlem için TC kimlik numaranız ve doğum yılınıza ihtiyaç olduğu için oldukça kısa bir işlem trafiği sonucunda kredi notunuzu cep telefonunuzdan öğrenebileceksiniz. Vodafone SMS ile kredi notu öğrenmek için TC Kimlik numaranız ardından bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazarak 1122'ye kısa mesaj gönderdikten kısa bir süre sonra cep telefonunuza kredi notunuzun bilgisinin bulunduğu mesaj gelecektir. Sistem bu kadar kolay olduğu Findeks gibi herhangi bir sisteme üye olmakta gerekmemektedir. Peki ya vodafone SMS ile kredi notu öğrenme ücreti ne kadar diye soracaksanız her mesajın bedeli 9 TL olarak belirlenmiştir. Yani her sorgulama başında 9 TL ücret telefonunuzdan tahsil edilecektir.

Peki Ya Ücretsiz Olmuyor Mu?

Herhangi bir vodafone şubesine giderek tarifenize ek olarak cep telefonu alacağınızı belirttiğinizde sistemden sizin bu telefonu alabilmek için yeterli kredi notuna sahip olup olmadığınıza bakılacaktır. Eğer sorgulamayı yapan kişiden kredi notunuzu söylemesini rica ederseniz olumlu yanıt alacağınızı düşünüyoruz. Diğer bir ihtimal ise Vodafone'un herhangi bir şubesinde çalışan bir yakınınız, akrabanız varsa ondan rica ederek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Son olarak kredi notunuz bu sorgulama sonucunda düşük çıkarsa kısaca 1000'in altında bir puana sahipseniz yükseltmeye yönelik adımlar atmanız gerekmektedir. 1000'in altında kredi notuna sahip olanlara bankalar kredi vermek istemeyeceklerdir bu yüzden kredi notu neden düşer yazımızda yer alan maddelere göz atarak hangi hareketlerin kredi notunuzu düşürdüğünü öğrenebilir ve yükseltmek için tavsiye ettiklerimizi uygulayabilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder