Ziraat Bankası 72 Ay Yapılandırma


Geçtiğimiz günlerde yasal olarak başlayan 72 aya kadar borç yapılandırma yasasının uygulandığı ilk bankalardan biri de ziraat bankasıdır. Devlet bankası olması dolayısıyla 72 aya kadar borcunuzu yapılandırabiliyor olmamız olumlu bir durumdur. Genele baktığımızda yasa çıkalı 1 haftadan fazla olmasına rağmen şuan için sadece vakıfbank ve ziraat bankası yapılandırma konusunda sorun çıkarmıyorlar. Bunun dışındaki bankalar kişiye ve kredi geçmişine bakılarak özel yapılandırma yapmaktadır.

ziraat bankası 72 ay borç yapılandırma
ziraat bankası 72 ay kredi ve kredi kartı borç yapılandırma
Borçların yapılandırılarak ödenmesi kolaylaştırılacak bu sayede ödemekte zorlanmayacaksınız. Sadece bireysel yani tüketici kredisi ve kredi kartı için geçerli olan 72 ay kredi yapılandırmasından yararlanabilmeniz için yasal takipte olmamalısınız. Eğer kredi kartı borcunuz veya kredi borcunuz takibe girdiyse bu yapılandırma imkanından yararlanamazsınız. Buna ek olarak yeni yasal düzenleme sonucunda ihtiyaç kredileri de artık 48 ay vadeli olarak alınabilmektedir.

Ziraat Bankası 72 Ay Borç Yapılandırma Faiz Oranları Ne Kadar?

Kredi veya kredi kartı borcunuz yasal takip aşamasında değilse aşağıdaki faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.
  • Eğer tüketici kredisi çektiyseniz 48 ay vadeli kredi faiz oranı %1,44 olarak belirlenmiştir.
  • Eğer kredi kartı borcunuzu 72 ay olarak yapılandırmak istiyorsanız ziraat bankasının uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. (Henüz kredi kartı yapılandırma faiz oranları konusunda bilgimiz yok, güncellenecektir.)

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yasal takipte olmadığınızı varsayarak eğer tüketici kredinizi veya kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız doğrudan ziraat bankasının herhangi bir şubesine giderek yapılandırma yaptırabilirsiniz.

Son olarak, borç yapılandırma yasası sayesinde kişiye sadece 1 defaya mahsus olmak üzere böyle bir hak tanınıyor. Yani bu yapılandırma ikinci defa geçerli olmayacaktır. Ayrıca kredi kartı yapılandırma başvurusuna da bir süre konulmamıştır. Yani bu, dilediğiniz zaman borç yapılandırma hakkınızı kullanbilirsiniz demektir. Ancak yasanın çıkış tarihinden sonraki kredi kartı borçlarınız bu yapılandırma kapsamı dışında olacaktır. Bu yüzden yasa çıkmadan önceki borçlarınızı yapılandırabileceğiniz için kredi kartı yapılandırma hakkınızı geç kullanmanız mantıksız olacaktır.

Elimizden geldiğince ziraat bankası 72 ay yapılandırma hakkında bilgilendirmeye çalıştık. Detaylıca incelediğimiz kredi ve kredi kartı 72 ay borç yapılandırma başlıklı yazımızı da okumalısınız. Soru - Cevap olarak da konumuza ekleme yaptığımızı belirtelim.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder