3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Yılsonunda da çeşitli kampanyalar yapmaya devam eden bankalar 3 ay ertelemeli kredi vermeye başladı. Birçok bankanın bizlere sunduğu bu opsiyon sayesinde krediyi daha uzun vadeli almış oluyoruz. Örneğin 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi aldıysanız 3 ay ertelemeyi de hesaba kattığımızda 51 ay taksitle kredinizi ödeyebilirsiniz anlamına geliyor.
3 ay ertelemeli kredi veren bankalar
3 ay ertelemeli kredi veren bankalar hangileri 2017?
Peki ya 3 ay ertelemeli kredi veren bankaların sistemi tam olarak nasıl işliyor? Öncelikle kredi geri ödeme planınızda 3 ay ertelemeyi ilk taksitinizi krediyi çektikten tam 3 ay sonra yatırıyorsunuz. Kısaca banka sizi ilk 3 ay idare ediyor, sonraki aylarda borcunuzu standart aylık taksitlerle ödüyorsunuz. Hangi bankalar size bu imkanı sunuyor tek tek inceleyelim ve vade, faiz oranlarından bahsedelim.

Hangi Bankalar 3 Ay Ertelemeli Kredi Veriyor?

Biz araştırdığımızda Akbank, ING Bank, QNB Finansbank ve Vakıfbank'ın 3 ay ertelemeli kredi verdiği bilgisine ulaştık. Diğer bankaların da 3 ay erteleme fırsatları olabilir, haber aldığımızda konuyu güncellemeye gayret göstereceğiz.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Özellikle 72 ay yapılandırma yapan ilk bankalardan olan Vakıfbank 1000 TL - 70 bin TL arasında alacağınız krediler için faiz oranını taban %1,18 olarak belirlese de tavan olarak %1,27 olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi için SSK, bağkur, emekli sandığı emeklileri ve kamuda çalışan memurlar veyahut kadrolu işçi olma şartı koşmuş. Yani özel sektörde devlet ile alakalı bir yerde çalışmıyor veya emekli değilseniz bu fırsattan yararlanamazsınız. Özellikle emekliler ve memurlar için sunulan bu kredinin detaylarını Vakıfbank’ın kendi resmi sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

QNB Grup tarafından satın alınmasından sonra 48 ay vadeli kredi veren bankaların öncüsü haline gelen Finansbank da 3 ay ertelemeli kredi avantajı sunuyor. Oldukça düşük tuttuğu faiz oranları %1,18 seviyelerinden başlıyor ve kişinin kredi siciline göre değişebiliyor. Kredi tutarı ise minimum 1000 TL olarak belirlenmiş.

Türk Ekonomi Bankası(TEB) 3 Ay Ertelemeli Kredi

Kalitesinden yıllardır ödün vermeyen ve birçok fırsatı sayesinde TEB 3 ay ertelemeli kredi fırsatı sunuyor. Ülkemizde 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar denildiğinde ilk tercih edilen banka olması sayesinde düşük faiz oranları ile karşımıza çıkıyor. Ek olarak TEB, krediyi çekecek kişinin 10 bin TL üzerinde kredi alacaksa 24 ay vadeli kredi için 6 aya kadar erteleme opsiyonu da sunmaktadır. Yani yine toplam 30 ayda ödeyebileceğiniz bir kredi planı oluşturulmuş oluyor. Ama kampanyaları sürekli değişkenlik gösterbildiği için yeni fırsatlarını gördüğümüzde konuya ekleme yapacağız.

ING Bank 3 Ay Ertelemeli Kredi

2016 yılında kampanyalarıyla ve turuncu hesap dolayısıyla adını sıkça işitmeye başladığımız ING Bank "İhtiyacı Olana Mola" sloganı altında 3 ay erteleyebileceğiniz ihtiyaç kredisi veriyor. 3 bin tl ile 100 bin tl arasında alabileceğiniz bu kredinin vadesi 36 ay olarak, Faiz oranı ise %1.39 seviyelerinde tutulmuş.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Akbank ise köklü bir banka olması dolayısıyla gerek emeklilere promosyon konusunda gerekse yeni nesil teknolojileri kullanıp çeşitli kampanyalar ile dikkate değer bir 3 ay ertelemeli kredi kampanyası sunuyor.  25 bin TL ve üzerinde kredi alırsanız %1,19 faiz oranı ve 48 aya kadar taksit seçeneği sunuyor. Herhangi bir Akbank şubesine gidip başvurabileceğiniz gibi telefonla arayarak da ön başvuru işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder