Akbank Artı Para Nedir? Ödenmezse Ne Olur?


Artı para, Akbank'ın müşterilerine sunduğu kredili mevduat hesabıdır. Hesabınızda paranız olmasa dahi belirli limitlere bağlı kalarak Akbank artı para üzerinden acil ihtiyaçlarınız için belirli tutarlar çekebiliyorsunuz. Aynı zamanda fatura ödemeleriniz ve Havale - EFT gibi işlemlerinizi gerçekleştirebildiğiniz kaliteli bir üründür.
akbank artı para ödenmezse ne olur
akbank artı para ödenmezse ne olur?
Kredili mevduat hesapları gün geçtikçe müşteri sayısı artan ve bankaların artık reklam çalışmaları için büyük harcamalar yaptığı bir sektör haline geldi. Enflasyon nedeniyle paranın değeri giderek düştüğünden insanların maaşları harcamalarına göre yetersiz kalıyor. Bu konuda bankaların ürettiği çözüm kredi mevduat hesapları ise büyük talep alıyor ve Akbank’ın buna çözümü ise artı para olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak kredi mevduat hesaplarında çektiğiniz tutardan sonraki gün faiz işlenmeye başlıyor. Parayı çektikten 30 gün sonra faiz + masraflar ile birlikte hesabınızda görebileceğiniz eksi tutarı en geç 15 gün içinde ödemeniz gerekiyor ve sistem bu şekilde sürüyor.

Akbank Artı Para Ödenmezse Ne Olur?

Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak; Kasım ayının 10'unda artı para üzerinden 300 TL tutarında para çektiniz ve üzerinden 30 gün geçti ve artık borcunuzu ödeme vaktiniz geldi. Bu günden sonra en geç 15 gün içinde yani toplamda 45 gün içinde borcunuzu sıfırlamanız gerekiyor. Bu esnada borcunuz ile ilgili Akbank tarafından doğrudan aranıyorsunuz. 45 günlük süreyi doldurduktan sonra ise Akbank artı para hesabınız bloke ediliyor ve borcunuzu tamamen sıfırlayana kadar pasif duruma getiriliyor. 

Tabi bu esnada faiz yeniden işletilmeye devam ettiği için borcunuzu ödemediğiniz her gün sizin aleyhinize işliyor demektir. Borcunuzu tamamen kapattığınızda ise ortalama 3 gün içinde artı para hesabınız yeniden aktif olacaktır. Akbank artı para ödenmezse ne olur senaryosu kısaca böyle gerçekleşecektir. Eğer bu süreyi de aşar ve borcunuzu ödememekte ısrar ederseniz dosyanız avukata verilecek ve hukuksal süreç başlayacaktır. Buna ek olarak yüksek faiz ile işlenen borçlarınızın yanında kredi notunuz da bu durumdan fazlasıyla olumsuz etkileneceği için gelecekte kredi çekeceğiniz zaman bankaların size kredi vermesini zorlaştıracaktır. 

Daha önceden hazırladığımız akbank günlük para çekme limiti ne kadar yazımızı da tavsiye ediyoruz. Günlük akbank atm'lerinden ne kadar para çekebileceğiniz ve bu limiti aştığınızda ne olacağından bahsettik.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder