Garanti Bankası (3390) SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Yılın her döneminde garanti bankası yaptığı kampanyalar dolayısıyla kredi çekmek isteyenlerin ilk durağı haline gelmiştir. İhtiyaç kredisi almak isteyenler için düşük faiz oranları ve yüksek taksit sayısı yani vade oranı sayesinde kredi alabiliyorsunuz. Teknolojinin giderek geliştiği düşünülerek son 2 yıldır garanti bankası sms ile kredi başvurusu yapmanıza olanak tanıyor ve başvuru sürecini hızlandırıyor. Ufak bir mesaj yollayarak kredi alıp alamayacağınızın bilgisini yani ön başvuru sonucunu kısa süre içinde öğrenebiliyorsunuz.

garanti bankası sms ile kredi başvurusu
garanti bankası sms ile başvurusu

Artık birçok bankanın da aynı garanti bankası gibi cep ve mobil başvurular konusunda ciddi çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Eskiden ön başvuru için dahi şubeye gidip bir sürü evrak imzalar ve ancak öyle ön başvuruyu geçerdik. Bir de tonlarca evrak imzalamamıza karşın ön başvuruyu geçemediysek asıl keyfimizi kaçıran durum da bu olurdu. Artık bir kısa mesaj kadar uzağımızda olan kredi başvuruları sayesinde çağımızın en büyük zenginliği olan zamanımızı boş yere harcamamış oluyoruz.

Garanti bankasının özel olarak aktif ettiği 3390 numarasına kısa mesaj göndererek kredi başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Ancak TC Kimlik No, çekmek istediğiniz tutar, vade oranı gibi başvuru için göndereceğiniz bilgileri doğru sıra ile yollamanız çok önemlidir. Aşağıda uygulamalı olarak örnek vererek bu konuya da bir açıklama getirmiş olalım.
Varsayalım ki garanti bankasından 3000 tl tutarında ihtiyaç kredisi alacaksınız ve bunu 24 ay vadeli olarak almak istiyorsunuz ve aylık gelirinizin de 2000 tl olduğunu düşünelim.

"(TC NO) (İstenen Kredi Tutarı) (Vade Sayısı) (Maaşınız)"

Yukarıdaki sıraya göre örneğimizi uygulayacak olursak;
"25433212453 3000 24 2000" şeklinde cepten 3390 numarasına kısa mesaj gönderdiğinizde başvurunuzu tamamlayacaksınız.

Sms gönderirken 3000-5000 gibi ihtiyaç kredisi tutarları için 48 ay'dan fazla vade yazmamanız tavsiye olunur. Zaten son çıkan yasaya göre artık tüketici kredileri 36 aydan 48 aya çıkarıldı bu yüzden maksimum 48 ay yazmanız önemlidir. SMS ile kredi başvurusunda dikkat etmeniz gereken ikinci diğer nokta ise belgeleyebildiğiniz gelirinizi yazmanızdır. Resmi olarak kanıtlayamadığınız bir geliri banka da kabul etmeyeceği için, bankaya ön başvurudan sonra ana başvuru için maaş bordrosu götürdüğünüzde verilerin uyuşmaması krediyi alamamanıza neden olabilir. Mesela aynı şekilde eğer bir kira geliriniz varsa bunu da resmi olarak evraklarla kanıtlayamadığınız takdirde hiçbir geçerliliği yoktur. Ayrıca 5000 tl ve üzerinde ihtiyaç kredisi çekecekseniz 2000 tl'den aşağı maaşınızın olmaması ve kredi notunuzun düşük olmaması önem arz eder.

Özellikle kredi notu neden düşer üzerine hazırladığımız konumuzu da okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Kredi notunuzu artırmaya yönelik tekniklere yer verdiğimizi hatırlatıyor ve bu konuyla alakalı sorularınızı aşağıdan bizlere ulaştırmanız için bekliyoruz. Esen kalın.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder