Halkbank Dost Hesap Nedir? Faiz Oranları Ne Kadar?


En son emeklilere yıl başından promosyon haberiyle dikkat çeken Halkbank şimdi de "Dost Hesap" adını verdiği yeni kredili mevduat hesabının tanıtımını yapmaya başladı. Bilmeyenler için kısaca Halkbank dost hesap nedir sorusundan önce kredi mevduat hesabı nedir sorusuna yanıt verelim. Kredili mevduat hesabı, hesabınızda paranız olmasa dahi nakit avans olarak harcama yapabildiğiniz ve bir sonraki ay ödediğiniz bir hesap türüdür.
halkbank dost hesap nedir
halkbank dost hesap nedir

Halkbank Dost Hesap üzerinden aynı zamanda EFT, Havale gibi işlemlerinizi yapabildiğiniz gibi çek veya vergi ödemelerinizi de aynı şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Kobiler ve esnaflar tarafından şimdiden büyük rağbet gören dost hesap, "KOBİ'lerin kara gün dostu" sloganıyla yola çıkmıştır. Ayrıca bu hesabın doğal gaz, elektrik vb. ödemeleriyle maaş günü denk gelmeyen kişiler tarafından da kullanıldığını belirtelim. Halkbank dost hesap nakit avans çekmek için herhangi bir Bank24 ATM'sine uğramak ve limitler dahilinde dilediğiniz tutarı çekmeniz mümkün.

Halkbank Dost Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

3 farklı platform üzerinden Halkbank dost hesap isimli kredili mevduat hesabına başvuru yapabilirsiniz. Bunlardan ilki ve zahmetli olanı şubeye gidip yüz yüze başvurmaktır. İkinci olarak Halkbank diyaloğu arayarak müşteri temsilcisi ile görülüp başvurmak, son olarak ise Halkbank’ın internet şubesine girip hızlıca başvuru yapmaktır. Ancak limit tamamen banka tarafından belirleneceği için Halkbank’ta bir ticari hesap açtırmaya gereksinim duyulmaktadır. En fazla 50 bin TL limit ile açılabilen Halkbank dost hesap için isterseniz faiz oranları konusuna değinelim.

Halkbank Dost Hesap Faiz Oranları

Açıkçası baştan söyleyelim; faiz oranları ile ilgili bir açıklama bulunmadığı için tahminen bireysel kredi maliyetleri ayarında masraf çıkacak ve faiz de gün bazlı artış gösterdiği için erkenden ödemeniz mantıklı olacaktır. Örneğin Halkbank dost hesap başvurusu yaptınız ve 10 bin TL ile hesabınız aktif oldu. Bank24 ATM'sinden 500 TL kadar nakit avans çektiniz ve bu parayı çektiğiniz günden sonraki 20 gün içinde öderseniz daha düşük faiz fırsatından yararlanabilirsiniz ancak 25 gün sonra ödediğinizde ekstradan 5 gün sonucunda oluşan faiz tutarını da ödemek zorunda kalıyorsunuz. Normal kredilede her ne kadar aylık bazda faiz artışı olsa da nakit avans vb. işlemleri yapabildiğiniz Halkbank dost hesap gibi kredili mevduat hesaplarında faizler günlük olarak hesaplandığı için borcunuzu erken kapatmanız sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Atladığımız konular varsa veya bize sormak istedikleriniz olursa yorumlardan bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca yeni bir ihtiyaç kredisi fırsatı olan Halkbank Kredi 2017'yi de incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder