Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Kredi başvurusu yapanlar için işleri kolay hale getiren teknolojik çözümler üreten Halkbank, 3401 numarasına çekmek istediği tutarı yazıp gönderenler için hızlı bir değerlendirme yapıyor. Bu sonuca bakarak ön başvuru onayını geçtiğinizde bankaya gidiyor ve gerekli evrakları imzalıyorsunuz. SMS ile kredi başvurusu aşamasında kredi notunuzun durumuna, kredi geçmiş sicilinize bakılıyor.

halkbank sms ile kredi başvurusu
halkbank sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Her bankanın değerlendirme kriterleri genel olarak aynı ancak A bankasından 1350 kredi notuna sahip bir birey 3000 TL ihtiyaç kredisi alabilirken; B bankasından alamamaktadır. Kredi başvurularında sık sık red cevabı almak da kredi almak isteyenlerin sık yaptığı hatalar arasındadır. Kısacası birden fazla red yemeniz kredi notunuzu da doğrudan etkileyeceği için çok sık kredi başvurusu yapmak da sakıncalıdır.

Halkbank kısa mesajla kredi başvurusu işlemi için için 3401 numarasını aktif etmiş ve aktif olarak buradan kredi başvuruları yapılmaktadır. Kredi başvuru çeşitlerinden biri de bugün incelediğimiz gibi cepten yani SMS ile kredi başvurusudur. Bunun haricinde şubeye gidip doğrudan veya internet sitesinden gerekli bilgileri göndererek başvuru yapmak da mümkündür. Halkbank SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken TC Kimlik numaranız, almak istediğiniz kredinin türü, kredi miktarı ve son olarak resmi olarak aldığınız maaşınızı 3401 numarasına aralarında bir boşluk olacak şekilde göndermektir. Kısa bir örnekle pekiştirmek gerekirse; 3000 TL tutarında bir ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız ve maaşınız 2500 TL ise 3401'e göndermeniz gereken mesaj aşağıdaki gibi olacaktır.

25466512345 IHTIYAC 3000 2500

Halkbank SMS ile Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

En çok yapılan hata çok yüksek tutarlar yazıp kredi başvurusu yapmaktır. Özellikle gelirinizle orantılı kredi miktarları girerseniz kredinizin onaylanma ihtimali daha yüksek olacaktır. Diğer yapılan yanlış ise belgelenmeyen maaşı SMS ile göndermek olacaktır. Hali hazırda 3000 TL para da alıyor olabilirsiniz ancak banka sizden bu parayı düzenli olarak aldığınızı kanıtlar bir evrak olan maaş bordrosu getirmenizi isteyecektir.

Halkbank SMS ile Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Genelde oldukça kısa bir süre içinde olumlu ya da olumsuz olarak karşı SMS alıp kısa mesajla kredi başvuru sonucunu öğrenmiş oluyorsunuz. Bu süre genelde 1 iş günü olsa da bazen 2 güne kadar sürdüğü biliniyor. Karşı SMS almanızın dışında ekstra olarak müşteri temsilcisi tarafından da arandığınızın altını çizelim, yani 2 kanal aracılığı ile size durumun akıbeti açıklanacaktır.

Son olarak eğer kredi notunuz çok düşükse ve size kredi veren banka bulmak da zorlanıyorsanız kefil ile kredi veren bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder