İş Bankası (4402) SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Kullanım sıklığı giderek artan ve adeta hayatımızın bir parçası haline gelen cep telefonlarımız sayesinde artık hızlıca tüm işlemlerimizi gerçekleştirebiliyor hatta kredi dahi alabiliyoruz. İş bankası cepten kredi başvurusunu yaptıktan çok kısa bir süre sonra başvurunuzun sonucunu bildiren bir mesaj alıyorsunuz ve bu sayede kredi alıp alamayacağınızı öğreniyorsunuz. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlandıysa, gerekli evraklar ile birlikte doğrudan herhangi bir iş bankası şubesine giderek rutin prosedürlerin ardından kredinizi kullanabilirsiniz.

iş bankası sms ile kredi başvurusu
iş bankası sms ile kredi başvurusu

İş bankası cepten SMS ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız NAKİT yazıp ardından TC kimlik numarası, ardından çekmek istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarı, ardından belgeleyebildiğiniz aylık gelirinizi yazıp her bir bilgi arasında bir boşluk bıraktığınızdan emin olduktan sonra 4402 numarasına SMS gönderiyorsunuz. İsterseniz ufak bir örnek verelim ki yanlış yapmayın.

Örneğin; 2000 TL ihtiyaç kredisi almak istiyorsunuz ve aylık resmi olarak geliriniz 2500 tl. O halde aşağıdaki biçimde SMS göndermelisiniz. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise "NAKİT" kelimesinin büyük yazılmasıdır.

NAKİT 25655676541 2000 2500

Doğru bir şekilde gönderdiğiniz iş bankası kısa mesajla kredi başvurusu sonucunu birkaç dakika içinde öğrenebiliyorsunuz. Şubeye gittiğinizde ise her şey tamamlandıktan sonra adınıza bir iş bankası kredi hesabı açılmakta ve krediniz bu hesaba yatırılmaktadır.

İş Bankası SMS ile kredi başvurum reddedildi ne yapabilirim?

Reddedilme sebebiniz birden çok kritere bağlı olacağı için net bir şey söylememiz mümkün değil ancak eğer kredi notunuz çekmek istediğiniz tutar için uygun değilse bu tutarı biraz alta çekebilirsiniz. Örneğin 2000 TL yerine 1500 TL olarak başvurunuzu tekrar cepten SMS ile yapabilirsiniz. SMS ile başvuru kabul eden tüm bankalarda gönderdiğiniz TC Kimlik numaranız kontrol edilerek herhangi bir sicil bozukluğuna (kara liste vb.) rastlanmadığı takdirde kredi notunuza ve aylık gelirinize bakılarak kredi alıp alamayacağınızın sonucu ortaya çıkıyor. Ek olarak iş bankasından kredi alamıyorsanız kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalara da bakmak isteyebilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder