QNB Finansbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Şüphesiz QNB Grup’a katılmasıyla birlikte artık daha güçlü olan Finansbank, düşük faiz ve yüksek vadeli dendiğinde oldukça kaliteli bir politika izliyor. Teknolojiyi de yakından takip eden ve sistemlerini bu doğrultuda geliştiren QNB finansbank, yıllardır aynı garanti bankası ve ziraat bankasında olduğu gibi SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanızı mümkün kılıyor.

qnb finansbank sms ile kredi başvurusu
qnb finansbank sms ile kredi başvurusu
Bunun için 5030 numarasına TC Kimlik numaranızı SMS ile göndermeniz yeterlidir. Hızlıca bir değerlendirme sürecine girdikten sonra banka tarafından size geri dönülecektir.

QNB Finansbank Kısa Mesajla Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

QNB Finansbank cepten kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken tek nokta vardır. Bu da; TC kimlik numaranızı gönderirken doğru yazmanızdır. Diğer SMS ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalarla kıyaslanınca TC No dışında hiçbir ekstra bilgi istememesi ön başvuru için ekstra kolaylık sağlıyor. Bu SMS'i gönderdikten bir süre sonra ön başvuruyu geçip geçmediğinize dair bir geri dönüş alacaksınız. Bu gelen cevabın olumlu olması durumunda QNB Finansbank’ın herhangi bir şubesine uğrayarak başvuru yapabiliyorsunuz.


QNB Finansbank size kredi verirken doğrudan kredi notunuza bakmakta ve buna göre faiz oranlarını belirlemektedir. Örneğin düşük kredi notuna sahip birinin yüksek kredi notu olan birine göre daha yüksek faiz oranlarıyla kredi alabileceğinin sonucunu çıkarabiliriz. Bu yüzden kredi notu her türlü bankacılık faaliyetinizi doğrudan etkileyecek ve oldukça önem vermeniz gereken bir konudur. Elimizden geldiğince sitemizde de sizler için kredi notu yükseltme tekniklerini paylaşmaya özen gösterip gayret ediyoruz. Online kredi adı altında sunulan bu fırsata göre 1.000 TL ile 30.000 TL arasında ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kişiye özel faiz oranları olduğu için net bir hesaplama yapmak güç olacak ancak iki örnek vererek bu konuya da bir açıklık getirelim.

Örneğin alacağınız kredi miktarı 30.000 TL olsun, en düşük faiz oranı olan %1,14 ile 48 ay vadeli olarak bu krediyi alırsak; aylık taksit tutarımız 857 TL, sigorta prim tutarı ise 1052,17 TL'ye denk gelmektedir. Yine benzer şekilde kredi notumuzun ortalama olduğunu varsayarsak %1,33 faiz oranıyla 30.000 TL krediyi 48 ay vade ile aylık taksiti 899 TL, sigorta prim tutarı 1067,68 TL olarak belirleniyor. Faiz oranlarının %1,14'den başlayıp %1,45'e kadar çıkabileceğini de belirtelim.

QNB Finansbank'ın kredi çekenler için hayat sigortasını zorunlu kıldığının da altını çizmek istiyoruz. Dilerseniz başka bir sigorta şirketiyle de çalışabilirsiniz ancak QNB Finansbank’ın belirlediği teminatlar dahilinde daha düşük ücretlere de dain-i mürtehin QNB Finansbank olmak kaydıyla ibraz etmeniz gerekiyor. Eğer hali hazırda zaten bir Finansbank müşterisiyseniz cep şubesi veya internet şubesinden de hızlıca kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.

Ayrıca QNB Finansbank artık 3 ay erteleme kredi fırsatı da sunuyor, bu bilgiyi de buradan hatırlatalım. Faiz oranları yükseliyor olsa da ekstradan 3 ay taksit kazandırması bazen hayat kurtarıcı olabiliyor.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder