Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?


Yapı kredi hizmette sınır tanımayarak ağını esnek hesap ile genişleten bir bankadır. Adından da anlaşılacağı üzere esnek hesap, acil nakit ihtiyaçlarınız olduğunda size nakit para sağlayacak ek hesaptır. Bakıldığında "nakit avans" olarak birçok bankanın kredi kartı üzerinden sağladığı bu hizmet daha önce de vardı ancak maliyeti fazla olduğundan insanlar tercih etmiyorlardı.

yapı kredi esnek hesap nedir
yapı kredi esnek hesap nedir ne işe yarar?

Yapı Kredi bankasında halihazırda açık olan bir vadesiz hesap sayesinde esnek hesabınızı aktifleştirebiliyorsunuz. Her türlü nakit ihtiyacınız için acil para sağlayan yapı kredi esnek hesap sayesinde çekebileceğiniz kredi limitinizden fazla olmamak kaydıyla para çekebiliyorsunuz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Avantajları Neler?

Bazen ödemelerimiz ile maaşımızın günü bir olmadığı için acil nakde sıkışabiliyoruz. Yani bazı insanlar faturalarını ödemek sebebiyle dahi kredi çekebiliyor. Yapı kredi esnek hesap sayesinde otomatik ödeme talimatı oluşturarak faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Sadece fatura gibi amaçlarla kullanılmayan yapı kredi esnek hesap nedir diyenler için, alışverişler de dahi kullanabileceğiniz kredili mevduat hesabıdır. Direkt nakit olarak para dahi çekebileceğiniz esnek hesabın faiz oranları nelerdir?

Yapı Kredi Esnek Hesap Faiz Oranları Ne Kadar?

Aslında 1000-2000 TL tutarlarında ihtiyaç kredisi çekmiş olanlar için faiz oranları biraz yüksekmiş gibi görünse de masrafsız olması dolayısıyla oldukça avantajlıdır. Yapı kredi esnek hesap faizleri %2.02 olarak belirlenmiş. Bir örnek verecek olursak örneğin 3000 TL esnek hesap harcaması yaptınız ve aylık faiz oranının %2.02 olduğu düşünülürse vergiler dahil ödenmesi gereken faiz tutarı 79.99 TL olacaktır. İhtiyaca yönelik ufak miktarlar da kullanıldığında gerçek anlamda çok büyük fayda sağlayan yapı kredi esnek hesap için ne gibi belgeler isteniyor isterseniz onlara bakalım.

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Neler?

  • Gelir belgesi,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Son maaş Bordrosunun fotokopisi,
  • Eğer kira geliriniz varsa tapunuz ve kira kontratı fotokopisi,
  • Eğer emekliyseniz maaş cüzdanı fotokopisi.

Bu belgelerle herhangi bir yapı kredi şubesine giderek ek hesabınızı aktif edebilir veya cep şubesini arayarak hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi esnek hesap işletim ücreti ne kadar?
Normal olarak vadesiz hesabınızda ücret olmaması durumunda esnek hesabınızdan herhangi bir hesap işletim ücreti alınmıyor. Yani kısaca esnek hesap işletim ücreti yoktur diyebiliriz.

Yapı Kredi esnek hesap limit yükseltme işlemi nasıl yapılır?
Eğer ek hesap limitiniz sizin için yeterli gelmiyorsa herhangi bir Yapı Kredi ATM'sinden, direkt şubeden veya telefonla limit arttırma talebi oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde limit düşürmek istiyorsanız doğrudan bankayla iletişime geçerek talebinizin onaylanması durumunda ek hesabınız istediğiniz limite getirilecektir.

Yapı Kredi esnek hesap nasıl iptal edilir?

Yapı Kredi esnek hesabı kapatmak için bankayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri bu ve diğer konularda her banka da olduğu 7/24 telefon üzerinden hizmet vermektedir. Telefondaki yetkiliye esnek hesabımı kapatmak istiyorum dediğinizde eğer borcunuz yoksa kapatmakta sıkıntı yaşamazsınız. Borcu sıfırlanmayan esnek hesaplar kapatılamayacağı için ödedikten sonra kapatma talebinde bulunmanızı öneririz.

Daha önce yayınlamış olduğumuz kefil ile kredi veren bankalar yazımızı da okuyabilir ve alakalı sorularınızı bizlere ulaştırabilirsiniz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder