Ziraat Bankası 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?


Devlet bankası olması dolayısıyla faiz oranlarının düşüklüğü ve tüketici dostu kampanyalarıyla en tercih edilen saygın bankalardan olan ziraat bankası 72 ay yapılandırma yasası sonrasında tüketici kredilerini 48 ay vadeli olarak vermeye başladı. Eskiden 24 ile 36 ay vadeli olarak verilen ihtiyaç kredisini almak isteyenlerin önü açıldı diyebiliriz.
ziraat bankası 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi
ziraat bankası 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi nasıl alınır?

Ziraat bankasının sunduğu 48 ay vadeli tüketici kredisini size uygun ödeme şekilleriyle kullanabiliyor ve geri ödemesini yapabiliyorsunuz. Uygun faiz oranları olması dolayısıyla 48 ay vadeli kredi arayanlar için kaçırılmayacak bir fırsattır. Kişiye özel düzenlenen ödeme seçenekleri kredi almakta zorluk yaşayanlara dahi imkan sağlıyor ve en fazla 48 ay taksitle alabiliyorsunuz. Dilerseniz 24 ay ve 12 ay vade seçeneklerini de değerlendirebildiğiniz bu kredi için kredi sicilinize bağlı olarak maddi teminatlar alınabilmektedir. Aynı zamanda Ziraat bankası, hayat sigortasını zorunlu tutan bir banka olduğundan borcunuz için mutlaka sigorta yaptırmalısınız.

Ziraat Bankası 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular için oldukça fazla seçeneğiniz mevcuttur bunlara bakacak olursak;
  • SMS ile kredi başvurusu (buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.)
  • ATM'den kredi başvurusu (herhangi bir ziraat bankası ATM’si üzerinden başvurunuzu yapabiliyorsunuz.)
  • Ziraat bankası internet sitesi üzerinden başvuru (buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.)
  • Ziraat bankası internet ve/veya mobil şubesi üzerinden başvuru
  • Müşteri temsilcisine bağlanarak
  • Son olarak ise direkt şubeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Oldukça fazla seçeneğiniz olduğundan size uygun olan yöntem ile ziraat bankası 48 ay vadeli ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. Peki ya en önemli konu olan faizler hangi oranlarda tutulmuş isterseniz bu konuya bakalım.

Ziraat Bankası 48 Ay Vadeli Ihtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

48 ay, 36 ay hatta 24 ay vadeli olarak alabildiğiniz ziraat bankası ihtiyaç kredisi için faiz oranı sabit olarak 1,19 olarak belirlenmiştir.

Örnek bir hesaplama yapacak olursak; 10.000 TL tutarında bir krediyi 48 ay vadeli olarak almak isteyen biri, 1,19 faiz oranından yararlandığınızda aylık taksitleri 289,25 TL olacaktır. Aynı vade ve faiz oranlarında aynı kişi 20.000 TL çekmek isterse ödemeleri 578,51 TL'ye denk gelecektir.


Kredi notu her kredi başvurusu için bankaların ilk baktığı kriter olduğundan kredi notu neden düşer adlı yazımızı okuyabilir ve kredi notunuzu yükseltmek için verdiğimiz tavsiyelere uyarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder