Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?


Artık birçok bankanın kredili mevduat hesabı bulunuyor ve Halkbank’ta kredili mevduat hesabı en çok tercih edilen olan bankalar arasındadır. Ülkemizde bankalarda hesabı olmayan kişi sayısı neredeyse sıfırdır. Çünkü gerek çalışılan yerden alınan maaşların yatırılması gerekse de farklı bir hesaptan bizlere gelecek bir ödemenin gerçekleştirilebilmesi için bankalardan açtırılacak olan vadesiz mevduat hesapları oldukça yardımcı olmaktadır.

halkbank kredili mevduat hesabı
halkbank kredili mevduat hesabı nasıl açılır
Bankacılık sektöründe en sık kullanılan hizmet olan vadesiz mevduat hesaplarında ise, son yıllarda daha farklı hizmetlerin ortaya çıkarıldığını görmekteyiz. Bu doğrultuda baktığımız zaman, kişilerin vadesiz mevduat hesaplarında herhangi bir harcama tutarı olmaması durumlarında kullanabilecekleri bakiyeleri olmasını sağlayan kredili mevduat hesaplarını görmekteyiz. Bu işlemi yapan ve en uygun koşullar ile sunan banka ise Halk Bankası’dır. Halk Bankası kredili mevduat hesabı sayesinde, nakit tutarlarınız olmasa bile belirlenen limitler ile alışverişlerinize devam edebilir, nakit tutarlarınız olduğu zamanlarda ise harcadığınız bu tutarları geri ödeyebilirsiniz.

Halk Bankası kredili mevduat hesabı kullanmak isteyen bireylerin, doğrudan banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Burada yapılacak başvuru aynı gün içerisinde incelenecek ve sonuçları hakkında bireylere bilgi verilecektir. Bu avantajlı vadesiz mevduat hesaplarından ise ne yazık ki her birey faydalanamayacaktır. Tıpkı kredi kartına benzeyen bu uygulamada, kişilerin hangi iş ile meşgul oldukları, ne kadar geliri olduğu ya da kredi notu ile banka sicilindeki incelemelerin büyük bir önem arz ettiğini söyleyebiliriz. Yapılan eksi yönlü harcamalar geri ödenirken ise kişiler belirli faiz oranları ödemektedirler. Bu faiz oranları her geçen gün güncellenmektedir. Bundan dolayı Halk Bankası’nın internet sitesine giriş yaparak kredili mevduat hesabı faiz oranlarına bakmanız doğru bir hamle olacaktır. Ancak 15 Aralık 2016 tarihinde kontrol ettiğimizde aşağıdaki faiz oranları geçerli görünüyor.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Halkbank Kredili mevduat hesabı kullananlar için faiz oranını aylık %1,85 olarak belirlemiştir. Örneğin 500 TL harcama yaptığınızda 1 ay sonra ödeyeceğinizi düşünürsek faiz tutarı 11,1 TL olacaktır. Yani çektiğiniz 500 TL'yi 511,1 TL olarak geri ödemiş oluyorsunuz.
Halk Bankası tarafından sunulan bu hizmetten faydalanmaya başlayan kişilerin, vadesiz mevduat hesaplarına herhangi bir para girişi olduğu zaman, harcanan tutarı karşılamasa bile eksi bakiyeden düşülecektir. Bundan dolayı, Halk Bankası kredili mevduat hesabı kullanan ve harcama yapmış olan kişiler, hesaplarına para girişi olacağı zamanlarda bu durumu göz önünde bulundurmalı ve mağdur olmamalıdırlar.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer kredili mevduat hesabı açılışı için ön başvuru yapmak istiyorsanız, bu durumda cep telefonunuzdan 3452’ye AÇIKHESAP yazıp aralarında boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı belgelenebilir gelirinizi ve talep ettiğiniz kredili mevduat hesap limitinizi yazarak başvuru yapabilirsiniz.

Örnek ile gösterecek olursak; Aylık 3000 TL geliriniz olduğunu ve 1000 TL limitli bir kredili mevduat hesabı için başvurduğumuzda SMS gönderirken aşağıdaki gibi yazmalıyız.

ACIKHESAP 26755342167 3000 1000

Yukarıdaki başvuru yöntemine ek olarak Halkbank diyalog, Halkbank internet şubesi veya herhangi bir Halkbank şubesine giderek başvuru da bulunabiliyorsunuz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder