KOSGEB 50 bin TL Hibe Kredi Nasıl Alınır?


Bu yıl boyunca üniversite mezunlarının, iş kurma hayali olanların ve mevcut bir işi olan fakat bu işi geliştirmek için yeterli finansmanı bulunmayan işletmecilerin en sık araştırdığı konu KOSGEB hibeleridir. Bilindiği üzere KOSGEB, yıllardır işletme kurmak isteyen ya da mevcut işletmesini geliştirmek isteyen kişilere, belirli eğitimler dahilinde hem kredi desteği sağlıyor hem de hibe katkılarında bulunuyor.
KOSGEB 50 bin TL hibe kredi nasıl alınır
kosgeb 50 bin tl faizsiz hibe kredi şartları neler

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi Şartları

KOSGEB faizsiz hibe kredi desteğini belirli şartları sağlayan kişilere vermekte ve bu kişiler kredi ve hibelerden faydalanabilmek istiyorlarsa, ilk önce KOSGEB kurumuna giderek uygulamalı girişimcilik eğitimi hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Çünkü KOSGEB 50 bin TL faizsiz hibe kredi almak isteyen kişilerin bu eğitimlere katılmaları ve başarılı bir şekilde de ayrılmış olmaları gerekmektedir. KOSGEB tarafından verilen bu kurslarda kişilere birçok işletmecilik konusunda bilgi verilmektedir. Bu konulara baktığımız zaman, ilk etapta işletmecilik hakkında temel bilgileri alacaksınız. Bunun ardından işletmecilik sırasında ne gibi problemler ile karşılaşabileceğiniz, ne tür bir işletme kuracağınız ya da işletme için ne gibi hukuki durumlar ile mücadele etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

KOSGEB 50 bin TL faizsiz hibe kredi almak için de, bu kursların başarılı bir şekilde tamamlanması ile birlikte proje hazırlanması gerekmektedir. Bu proje, girişimciler açısından en zor aşama ya da zorlu bir süreç olarak değerlendirilse de, işletmeleri kurulduğu anda kişilere en çok katkı sağlayan bir süreç olduğu çok sonradan anlaşılacaktır. Çünkü iş planı ya da bilinen adı ile KOSGEB projesi, kişilerin hem girmek istedikleri sektör hakkında bilgi almalarını hem de rekabet konusunda neler yapmaları gerektiğini öğrenmelerini sağlayacaktır.

Bu aşamaların ardından hazırlamış olduğunuz iş planı ile birlikte KOSGEB kurumuna başvuracak ve komisyona projenizi tanıtacaksınız. Bu süreçten sonra ise tamamen resmi işlemler yürürlüğe girecektir. Eğer, komisyon sizlerin projesini olumlu olarak değerlendirirse, artık KOSGEB’den hibe veya normal kredi alma şansına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu kredi ile işletmenizin temel giderlerini karşılayabilir, kuruluş sırasında yapılacak harcamaları da kontrol altında tutarak, temel finansman eksikliklerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

KOSGEB Hibe 50 Bin TL Hibe Kredi Yaş Sınırı

İlk etapta sadece 30 yaş ve üzeri olanlar 50 bin tl hibe kredi alabiliyordu ancak son yapılan çalışmalar neticesinde kosgeb hibe kredi yaş sınırı kaldırılmıştır. Yani 18 yaşını dolduran herkes hibe kredi alabilme şansına sahip olabilecek.

Yazımızı noktalamadan önce hibe kredi almayı düşünüyorsanız bulunduğunuz sektörün KOSGEB desteklenen sektörler listesinde yer aldığından emin olun. Ek olarak daha önce KOSGEB destek kredisi şartları nelerdir konusunda hangi şartların arandığından bahsetmiştik. Eğer KOSGEB veya diğer banka, kredi vb. konularda sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder