5 Soruda QNB Finansbank Enpara Nedir?


Özellikle son 2 yıldır "şubesiz bankacılık" sistemi ülkemizde giderek daha da rağbet görmeye başladı. Özellikle herhangi bir aidat ücreti olmaması, insanları CEPTETEB gibi alternatif bankacılık sistemlerine yöneltiyor. QNB Finansbank’ın sunduğu Enpara uygulaması da bunlardan birisidir. Eğer hem şubesiz bankacılığın ne olduğunu hem de Enpara kullanımı ile birlikte, nelerin değişeceğini merak ediyorsanız bunları size beş soruda cevaplayacağız.

5 soruda qnb finansbank enpara nedir
5 soruda qnb finansbank enpara nedir
1- Enpara Nedir?
Enpara, QNB Finansbank’ın sunduğu bir bankacılık hizmetidir. Buna göre, internet üzerinden yapacağınız bir başvuru ile hesabınızı açabiliyorsunuz. Adınıza açılan bu hesap, vadesiz bir mevduat hesabıdır. Bundan dolayı, dilediğiniz şekilde birikimlerinizi değerlendirebilir, dilediğiniz an fatura ödemesi yapabilir ya da başka bir hesaba havale yapabilirsiniz. Enpara kullanıcıları, yapacakları hiçbir havale ve ödeme işlemleri için bankasına komisyon ödemez ve kesinlikle hesaplarından, işletim ücreti kesilmez.
2- Enpara Pos Cihazlarında Kullanılır Mı?
Elbette. Enpara hesabınız açıldıktan sonra adresinize QNB Finansbank Enpara yetkilileri gelecek ve kartınızı teslim edecektir. Sahip olduğunuz Enpara kartınız ile QNB Finansbank ve diğer banka ATM’lerinden işlem görebileceğiniz gibi, pos cihazlarından da alışveriş yapabilirsiniz.
3- Enpara’nın Avantajları Neler?
Enpara kullanıcıları, yapacakları hiçbir işlem için ücret ödemek zorunda kalmayacaktır. İki Enpara hesabı arasında para aktarım işlemi günün her vakti gerçekleşmektedir. Bundan dolayı bankaların havale ya da eft saatlerini beklemezsiniz. En büyük avantaj ise her ay üç defa geçerli olmak üzere, farklı banka ATM’lerinden yapacağınız para çekme ve yatırma işlemlerinde, komisyon ödemeyeceksiniz.
4- Enpara İle İnternetten Alışveriş Yapılır Mı?
Evet. Enpara kartınızın üzerinde bulunan kart numarası, son kullanma tarihi ve arka yüzünde bulunan CVC kodu ile internet üzerinden dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.
5- Enpara’nın Müşteri Desteği ve Mobil Uygulaması Var Mı?
Enpara kartınızı teslim alırken bağlı olduğunuz temsilciniz kendi kartını size verecektir. Doğrudan onunla muhatap olabilir ya da QNB Finansbank müşteri temsilcisini arayıp bağlanabilirsiniz. Ayrıca, Google Play Store ve Apple Store üzerinden, Enpara mobil bankacılık uygulamasını kolay ve ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Bu uygulama ile hesabınızda ne kadar para kaldığını öğrenebilir, faturalarınızı ödeyebilir, hesabınızda yapılan para hareketlerini özetleyebilir ya da havale ve EFT işlemlerinizi anında ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder