Bankaların Yıllık Kredi Kartı Aidat Ve Yenileme Ücretleri


Bilindiği üzere kredi kartı kullanımına başladıktan sonra yalnızca yapılan harcamaların ya da taksitlerin değil, kart kullandığımız için sunulan faizler ve kullanım bedelleri de borçlarımıza yansıtılmaktadır. Böyle bir durum söz konusu olduğundan, kredi kartı başvurusunda bulunacak olan bireylerin hangi kredi kartı için ne kadar aidat ödemesi gerektiğini sizler için derledik. Ayrıca çalıntı, kayıp ve benzeri nedenlerden dolayı kart yenileme talebinde bulunulması sonucunda yenileme ücretlerinin ne kadar olduğuna aşağıdan bakabilirsiniz.

bankaların yıllık kredi kartı yenileme ücretleri
bankaların yıllık kredi kartı aidat ve yenileme ücretleri

Ülkemizdeki en sık tercih edilen kredi kartlarını göz önünde bulundurarak, yıllık kart aidatlarının ne kadar olduğuna bakacak olursak, şu sıralamayı yapabiliriz.

Akbank Axess Kredi Kartı: Ülkemizde en fazla kullanılan kredi kartlarından birisi olan Axess Kredi Kartı, kullanıcılarından yıllık 87 Türk Lirası kart kullanım aidatı almaktadır. Bu ücrete kredi kartı yenileme de dahildir.

Garanti Bankası Bonus Kart: Alışverişi çok keyifli hale getiren Bonus Card’ın yıllık kart ücreti 75 Türk Lirası’dır. Kart yenileme hizmeti için de ek bir ücret talep edilmemektedir.

Şekerbank Şeker Kart: Yıllardır hizmet veren ve sabit bir müşteri potansiyeli olan Şekerbank ve sunduğu kredi kartı Şeker Kart, kullanıcılarından herhangi bir yıllık ücret almamakta, kart yenilemelerini de kısa sürede ücretsiz gerçekleştirmektedir.

Yapı Kredi Bankası Play Kart: Üniversite öğrencileri ve 25 yaş altındaki gençlerin kullandığı Play Kart, yıllık aidatı olmayan bir diğer kredi kartıdır. Aynı şekilde yenileme ücreti de alınmamaktadır.

Ziraat Bankası Maximum Klasik: Kredi kartı kullanıcılarının vazgeçilmez tercihi olan Ziraat Maximum Klasik, sizlerden yıllık kart aidatı olarak 18 Türk Lirası almaktadır. Ayrıca yenileme ücreti de 10 TL olarak belirlenmiştir.

En fazla başvuru yapılan ve kullanıcı sayısı bulunan kredi kartları bu şekildedir. Kart aidatları açısından da sıraladığımız bu bankalar, kullanım süresi dolan ya da kullanılamaz hale gelen kredi kartlarının bedellerini de yıllık aidatlar içerisinde yansıtmaktadırlar.

Kredi kartı kullananların yaptığı 5 büyük hatayı biliyor musunuz? Buraya tıklayarak sizler için derlediğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder