Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Günümüzde bankalara kredi başvurusu yapan bireylere baktığımız zaman genelinin düşük tutarlarda ihtiyaç kredisi için başvuru yaptıklarını görebilmemiz mümkündür. Çünkü, kişilerin bu düşük boyutlardaki ihtiyaçları için ayırmış oldukları herhangi bir tasarruf birikimleri bulunmamakta ya da bu birikimleri nakit değerlerde olmadığı için, kısa sürede likit para haline getirememektedirler.

düşük faizli kredi veren bankalar
düşük faizli kredi veren bankalar 
Bundan dolayı bankalara başvuran kişiler, uygun faiz oranları ile alabilecekleri ihtiyaç kredileri için başvurularda bulunmakta ve bu başvurular için de her zaman düşük faizli kredi veren bankaları tercih etmektedirler. Bu bankalara baktığımız zaman, ilk sırayı Akbank alacaktır. Akbank müşterileri, aniden ortaya çıkan kredi ihtiyaçları için birçok kişiye göre daha şanslıdırlar. Çünkü herhangi bir banka şubesine gitmelerine gerek kalmadan, cep telefonlarına ya da tablet bilgisayarlarına indirmiş oldukları Akbank mobil bankacılık uygulaması sayesinde kredi başvurularını yapabilmektedirler.
Düşük faizli kredi veren bankaların ilk sırasında yer alan Akbank, mobil ağlardan başvuru yapan müşterileri için, en düşük faiz oranını sunmaktadır. İhtiyaç kredileri için %1,34 olarak belirlenmiş olan faiz oranlarını, 3 ile 48 aya kadar uzatılabilen vade süreleri de desteklemektedir. Fakat az önce de belirttiğimiz üzere, bu kredi paketi yalnızca Akbank müşterileri ve Akbank mobil uygulamasını kullanan kişilere sunulmaktadır.

İhtiyaç kredisi ihtiyaçları olan kişilerin başvurmuş olduğu düşük faizli kredi veren bankalardan bir diğeri ise ING Bank tarafından verilmektedir. ING Bank müşterisi olma zorunluluğu olmadan başvuru yapılabilecek olan bu kredi paketinde, vade süreleri aynı şekilde en az 3 ay en fazla da 48 ay olarak sınırlandırılmıştır. Bununla birlikte, 50 bin liraya kadar olan ihtiyaçlar için, bankanın kişilere sunmuş olduğu faiz oranı 2016 Aralık ayında %1,38 olarak belirlenmiştir. Bu kredi paketinden faydalanmak isteyen müşterilere de ayrı bir avantaj daha sunulmaktadır.

Ekonomik açıdan bozuklukların kaçınılmaz olduğu ülkemizde, kişiler isterlerse belirlemiş oldukları vade sürelerini uzatabileceklerdir. Buna göre, 12 ay vade ile çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredinizi ödemekte güçlük çekerseniz, bunu 48 aya kadar uzatabilir ve hem taksitlerin yükünü hafifletirsiniz hem de kendi temel ihtiyaçlarınızda kısıtlamalara gitmek zorunda kalmazsınız.

Dilerseniz daha önce yayınladığımız kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları da inceleyebilir veya başvuruda bulunabilirsiniz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder