En Düşük Faizle Kredi Veren 5 Banka


İhtiyacınızın türü ne olursa olsun, bankalardan uygun bir kredi bulabilmeniz mümkündür. Kısa sürecek bir tatil, eğitim harcamalarınız ya da yeni bir ev ya da araba alabilmek için birbirinden avantajlı kredi paketlerini araştırabilirsiniz. Fakat bu kredileri ve hizmetleri alacağınız bankayı dikkatlice seçmeniz gerekecektir. Çünkü her bankanın size sunacağı faiz oranı birbirinden farklıdır. Bu yüzden, en düşük faiz oranlarını size sunacak bankalar arasından beş tanesini sizler için derledik.
en düşük faizle kredi veren 5 banka
en düşük faizle kredi veren 5 banka

1- ING Bank

İhtiyaç kredisi türünden, sizlere en düşük faiz oranını sunacak olan banka ING Bank’tır. Çünkü, 24 aylık vade süresi baz alındığı zaman, %1,09’luk faiz oranını sizlere sunmaktadır. Aynı zamanda, ek bir masraf da, kredinizi alırken borcunuza yansıtılmayacaktır. Örnek bir hesaplama yaptığımız zaman, ING Bank’tan 10.000 Türk Lirası değerinde bir kredi başvurusu için, 24 aylık vade seçeneği isterseniz, bu durumda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 488,18 Türk Lirası olacaktır. Toplam ödenecek tutar ise 11.766,32 Türk Lirası’dır.

2- Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası, ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin en sık başvurduğu bankadır. Çünkü yıllardır aktif bir şekilde hizmet vermesi bunun yanında da uygun faiz oranlarının olması, müşteri potansiyelini arttırmıştır. Şuan ihtiyaç kredisi almak isteyen bireylere %1,18’lik faiz oranı sunulmaktadır. Bu faiz oranı ile birlikte 10.000 Türk Lirası değerinde ihtiyaç krediniz için 24 ay taksit ile aylık 494,38 Türk Lirası ödeyebilirsiniz. Borç bitiminde ödediğiniz tutar 11.915,12 Türk Lirası olacaktır.

3- CEPTETEP

TEB’in şubesiz bankacılık hizmeti olan CEPTETEB, kredi almak isteyenlere güzel bir kredi paketi hazırlamıştır. 10 bin liralık ihtiyaç kredisi için hazırlanan bu kredi paketi ile %1,25 faiz oranı ile 24 aylık vade süresi sunulmaktadır. Örnek hesaplamamız ise şu şekilde olacaktır. Aylık ödenmesi gereken taksit bedeli 499,24 Türk Lirası’dır. 24 ayın sonundaki ödenmiş olan kredi borcu toplamı da 11.981,76 Türk Lirası’dır.

4- Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi şubelerine giderek, belgesiz bir şekilde ihtiyaç kredisi almak isteyenlere %1,29 faiz oranı sunulmaktadır. Genel itibari ile 10.000 Türk Lirası ve 24 ay vade seçeneğini baz almıştır. Bu kredi paketinde de örnek hesaplama yapacak olursak; aylık taksit 504,13 Türk Lirası olurken, ödenecek toplam kredi bedeli 12.099,12 Türk Lirası olacaktır.

5- QNB Finansbank - En Para

QNB Finansbank, şubesiz bankacılık adına En Para hizmetini oldukça geliştirmiş durumdadır. Tamamen masrafsız bir hizmet olan En Para, kullanıcılarının artık kredi ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Buna göre, En Para mobil bankacılık uygulaması üzerinden 10.000 Türk Lirası değerinde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. 24 aylık kredi başvurusu için faiz oranı %1,32’dir. Böylelikle aylık 504,13 Türk Lirası ödeyerek kredinizi hesabınıza alabilirsiniz. 24 aylık kredi vadesi dolduğunda, bankaya ödemiş olduğunuz toplam kredi bedeli de 12.099,12 Türk Lirası olacaktır.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder