Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2017


Hayalindeki eve kavuşmak için yeteri kadar birikimi olmayan ya da eksikleri olan bireyler, 2017 yılında Halkbank şubelerine giderek, finansman eksikliklerini ortadan kaldırabilirler. Çünkü Halkbank konut kredisi alanında geliştirmiş olduğu Hesaplı Evim Konut Kredisi ile birlikte, hem düşük faizi hem de artan vade süreleri ile ödemelerde kolaylığı sizlere sunmaktadır. Kredi başvurusu yapacak olan bireylerin, banka şubelerine gitmeden önce ise yapmaları gereken bazı işlemler bulunmaktadır.

halkbank konut kredisi faiz oranları
halkbank konut kredisi faiz oranları 2017
Bunlardan ilki, satın almak istedikleri evi belirlemek olacaktır. Çünkü Halkbank şubelerine giderek başvuruda bulunacağınız zaman satın almak istediğiniz eve eksper gönderilecek ve değer tespiti yapılması istenecektir. Alacağınız kredi de bu ekspertiz raporunda yer alan tutara göre belirlenerek sizlere sunulacaktır.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Hesaplı Evim Konut Kredisi için başvuruda bulunacak kişilere iki farklı faiz oranı sunulmaktadır. Bu faiz oranları, vade sürelerine farklılık göstermektedir. Eğer Halkbank konut kredisi başvurusunda bulunurken 36 aylık vade süresinin sizlere yeteceğini düşünüyorsanız, %0,80’lik faiz oranı sizlere sunulacaktır. Bununla birlikte, tahsis ücreti olarak 500 Türk Lirası, diğer masraflar için de 806 Türk Lirası kredinize yansıtılacaktır.

Fakat vade süresini biraz daha arttırmak isterseniz, burada üst sınır olarak 120 ay belirlenmiştir. Konut kredisinde 120 aylık vade süresini seçen banka müşterileri de %0,89’luk faiz oranından faydalanabilecektir. Kredi tahsis ücreti ve diğer masraflar aynı şekilde burada da geçerli olacaktır.

Konut Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konut kredisinden ilk defa faydalanacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İlki, kredi başvurusunda sizin talebinizin değil, ekspertiz raporunda yazan değerin geçerli olduğudur. Eğer satın almak istediğiniz evin fiyatı ile ekspertiz tarafından konuta belirlenen değer uyuşmaz ise, eksik kalan tutarı kendi birikimlerinizden karşılamanız gerekecektir. Bu kuralı kesinlikle atlamamanız gerekmektedir. İkinci olarak ise, tek bir bankaya bağlı kalmayarak diğer tüm bankalarla görüşmeli ve faiz, vade oranları hakkında bilgi almalısınız.

Bu sayede seçenekleriniz artacak ve size en uygun konut kredisini alabileceksiniz. Son olarak ve önemli husus ise kredi notunuzu yüksek tutmanızdır. Her bankanın ilk kontrol ettiği kriter olarak karşımıza çıkan kredi notu, son yıllarda kişiye özel kredi fırsatları sunulmasının da kapısını açtı. Örneğin sizden daha yüksek kredi notuna sahip bireyler daha düşük faiz veya daha yüksek vade oranlarından yararlanabilmektedir.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder