Kredi Kartı Başvurusu Kredi Notunu Etkiler mi?


Kullanımı konusunda genelde büyük yanlışların yapıldığı kredi kartları birçok kişiyi borç altında bıraksa da tüketim çılgınlığı dolayısıyla kullanım oranları da giderek artmaktadır. Özellikle fazla taksit sayısı olması dolayısıyla alışveriş yapacak olan kişiler borçlarını aylara bölmeyi istediği için bilinçli kullanıldığında oldukça yararlı bir araçtır.Kredi notu düşük olanların en çok merak ettiği konular arasında yer alan kredi başvurusunun kredi notunu düşürebileceği ihtimalini adım adım ele alalım.
kredi kartı başvurusu kredi notunu etkiler mi
kredi kartı başvurusu kredi notunu etkiler mi 2017

Kredi Kartı Başvurusu Kredi Notunu Düşürür Mü?

Kredi kartı başvurularının normalde kredi notunu düşürmediği bilinse de yapılan en büyük yanlış, birden fazla kredi kartı başvurusu yapıp red yanıtı almaktır. Özellikle değinmek istediğimiz sakıncalı durumlar arasında yer alan sık sık kredi kartı başvurusunda bulunmak  ve reddedilmek, sicilinizi doğrudan etkilemektedir. Ayrıca halihazırda kredi kartınız var ve bir tane daha almak için farklı bir bankaya başvurduysanız ve onaylandıysa kredi notunuz düşmeyecektir. Fakat 3. kredi kartı başvurunuzu yaparsanız ve onaylanmazsa kredi notunuz bu durumdan olumsuz etkilenecektir. 

Ayrıca birden fazla kredi kartı alıp düzenli olarak ufak miktarlarda harcamalar yapıp borçları vaktinde ödemek iyi bir kredi notu yükseltme tekniği olarak kabul edilebileceği gibi aynı zamanda kredi notunuzun düşmesine de sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden kredi kartı başvurusunda bulunurken bu bahsettiğimiz durumları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. 

Daha önce detaylıca kredi notunu düşürecek eylemlerin neler olduğundan kredi notu neden düşer başlıklı konumuzda bahsetmiştik. O konudan da önemli bilgiler edinebilirsiniz. Sorularınızı aşağıdan bizlere yollayabilir ve kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Hepinize iyi yıllar dileriz.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder