Yıllık Kredi Kartı Aidatı Ödenmeyen 5 Banka


Bankalardan aldığımız kredi kartlarının hesap kesim tarihi geldiğinde, birçok kez anormal bir durum olduğundan şüphelenmişizdir. Çünkü düzenli olarak yapılan harcamalarımız kontrol altında tutulurken, bir anda fazla bir ödeme bilançosu karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni, bankanızın sizden alacağı kredi kartı yıllık aidatı olabilir.

yıllık kredi kartı aidatı ödenmeyen 5 banka
yıllık kredi kartı aidatı ödenmeyen 5 banka
Her banka, yıllardır kullanıcılarından bu ücreti tahsil etmişti. Fakat 2016 yılında yapılan düzenlemeler ile birlikte, bankaların böyle bir kesinti yapmalarının önüne geçilmiştir. Tamamı olmasa da birçok önde gelen bankanın uyduğu bu kurala göre sizlerden kredi kartı aidatı almayacak olan bankaları ve kredi kartlarını şöyle sıralayabiliriz.

  1. Garanti Bankası – Bonus Kart
  2. Yapı Kredi Bankası – World Eko Kart
  3. QNB Finansbank – Fix Card
  4. Türkiye İş Bankası – Maximum Kart
  5. Akbank – Axess Card

Bu beş banka ürününden birisini kullanıyorsanız ya da başvuru yapmak istiyorsanız, yıl içerisinde hiçbir şekilde kart kullanım aidatı ya da hesap ücreti adı altında bir kesinti ile karşılaşmanız söz konusu olmayacaktır. Fakat bu kredi kartlarına sahip olmak için, bankanın aradığı şartları taşıyor olmanız gerekecektir. Bunlardan ilki 18 yaşını doldurmuş olmanızdır.

Devamında ise, bankaya gelir belgenizi getirebilecek bir işte çalışıyor olmanız ve kredi notunuzun da bankanın çalışma politikalarındaki değerde olması gerekecektir. Bu şartları tamamlıyor ya da tamamladığınızı düşünüyorsanız, internet üzerinden ya da banka şubesine giderek kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Özellikle 2014 yılından sonra masrafsız bankacılık adı altında birçok bankanın çalışmaları olduğunu biliyoruz. Gerek, havale eft işlemlerinde ücret almayan QNB Finansbank'ın Enpara.com bölümü, gerekse Türkiye Ekonomi Bankasının CEPTETEB adını verdiği bölümü olsun, zamanla birçok kişi tarafından bir şekilde duyuluyor ve herkes aidatsız, masrafsız bankacılık adlı bu yeni sisteme geçiyor.

 Peki ya siz hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsunuz?

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder