Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?


Ülkemizde binlerce noktadan kullanıcılarına hizmet veren Ziraat Bankası, dijital bankacılık hizmetlerine yönelik taleplerinin daha fazla olmasından dolayı, şubelerinden olduğu kadar ATM noktalarından ve internet bankacılığı üzerinden de hizmetlerini sunmaktadır. Bu doğrultuda, para çekme ya da yatırma işlemi yapacak olan Ziraat Bankası müşterileri, hiçbir banka şubesine gitme zorunluluğu olmadan hizmet alabilecektir.

ziraat bankası günlük para çekme limiti
ziraat bankası günlük para çekme limiti ne kadar
Ziraat Bankası’nın sunduğu bu hizmetlerden ATM noktaları hakkında bilgi verecek olursak, ilk olarak kartlı ya da kartsız işlem yapabileceğinizden söz edebiliriz. ATM noktalarına gittiğiniz zaman, klavye üzerinden Giriş butonunu tıkladığınız zaman, kartsız işlem menüsü açılacaktır. Fakat bu işlem üzerinden yapacağınız para çekme ya da yatırma işlemlerinde bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Ziraat Bankası günlük para çekme limiti, ATM noktalarında yapılacak kartsız işlemler için 500 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Bunun üzerinde işlem ne yazık ki yapılamayacaktır. Fakat kartlı işlem yaptığınızda bu limit tam 3 katına çıkmakta ve günlük olarak bin 500 Türk Lirası çekebilmenize izin verilmektedir. Bunun üzerinde yapacağınız para çekme işlemleri için, kimliğiniz ya da hesap cüzdanınızı yanınıza alarak banka şubelerine gidebilir ya da ATM noktalarından belirli bir ücret karşılığında ekstra para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Yükseltme

Hesabında sürekli olarak para giriş çıkışı olan banka müşterileri için, ne yazık ki bu oranlar oldukça düşüktür. Bundan dolayı, daha kolay ve ücretsiz işlem yapmak isteyenlere, günlük para çekme limitini arttırmaları için fırsat tanınmıştır. Ziraat Bankası günlük para çekme limitini arttırmak isteyen banka müşterileri, ilk olarak internet bankacılığına başvurmalıdır. Burada bulunan hesap işlemlerinden, günlük para çekme limitleri arttırılıp azaltılabilecektir. Bununla birlikte, telefon bankacılığını kullanabilir ya da Ziraat Bankası şubelerine giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Ayrıca Ziraat bankası günlük para çekme limitinizi yükseltmek istediğiniz tutarı da iyi belirlemelisiniz.

Yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz, daha önce paylaştığımız ziraat bankası 72 ay yapılandırma yazımızı okuyarak eğer kredi borçlarınız varsa ve ödeyemiyorsanız yeni çıkan yasa ile borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder