Sağlık Giderleri İçin Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Aniden ortaya çıkan bir sağlık probleminin ortadan kaldırılması için, yüksek bütçeli bir ilaç tedavisi ya da ameliyat gerekiyorsa, bu giderlerin karşılanması için bankalara başvurabilirsiniz. Çünkü birçok banka, sağlık giderlerinin karşılanması için sizlere finansman sağlayacaktır.

sağlık giderleri için kredi veren bankalar
sağlık giderleri için kredi veren bankalar hangileri
Bu doğrultuda, kişilerin sağlık giderleri için başvurmaları gereken bankalar şunlardır;

  • ING Bank
  • QNB Finansbank
  • TC Ziraat Bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Garanti Bankası

Bahsetmiş olduğumuz bankalara gidip krediyi kullanacağınız alanı belirttiğiniz zaman sizlere bireysel ihtiyaç kredisi alanındaki paketler tanıtılacaktır. Bilindiği üzere bu kredi paketleri, 50 bin liraya kadar olan ihtiyaçların karşılanması adına, bankalar tarafından düşük faiz oranları ile sizlere sunulmaktadır. İster ameliyat giderleri isterseniz de ilaç tedavisi için gereken paraları, bu krediler ile alabilirsiniz. Bireysel ihtiyaç kredisi paketlerinden alacağınız bu kredilerde, 48 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, bankadan bankaya değişen faiz oranları bulunsa da, size sunulan faiz oranları %0,99 ve %1,15 değerleri arasında olacaktır.

Sağlık Giderleri Kredisi İçin İstenen Belgeler Neler?

Birçok kişi, sağlık giderlerinin karşılanacağı bu kredi paketlerinde, uygulanan tedavilerin giderlerinin yer aldığı bir fatura göstermesi gerektiğini düşünse de durum bu şekilde değildir. Nasıl ki düşük miktardaki ihtiyaçlarınız için bankalara gidip kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabiliyorsanız, sağlık giderleri için yapacağınız kredi başvurusunu da aynı şekilde yapabilirsiniz. Bunun için banka sizden gelir belgeniz ve kimkiğinizi talep edecektir. Fakat unutulmaması gereken bir durum ise, kredi notunuzdur. Eğer kredi notunuz düşükse ya da banka sicilinizde ceza bulunuyorsa, kredi alamazsınız. Az riskli kredi grubunda yer alan kişilerden ise, talep edilen kredi miktarına göre kefil ya da teminat talep edilebilmektedir.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder