Spot Kredi Nedir?


Spot kredi, piyasada meydana gelen gelişmelere uygun olarak tasarlanan, kısa veya orta vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılamak adına hazırlanan bir kredi türüdür. Bu kredi türünde, bankaların kullanım için talep ettikleri faiz ve diğer masraflar, vade süresinin dolması ile birlikte anaparanın üzerine eklenerek tahsil edilmektedir. Ayrıca kredi tutarı, faiz oranı ve vade süreleri kredi kullanım tarihinde belirlenmektedir. Vade sonuna kadar ise, sözleşmede yer alan bu değerler hiçbir şekilde değişmeyecektir.

spot kredi nedir
spot kredi nedir

Spot Kredinin Avantajları Nelerdir?

Spot kredi başvurusunda bulunacak kişilerin elde ettiği ilk fayda, nakit yönetimi sırasında ortaya çıkacaktır. Çünkü bu kredi paketi ile vade sonlandığında ne kadarlık bir faiz ödemesi yapılacağı bilinmektedir. Birçok kredi paketi ile kıyaslandığı zaman, spot kredilerin faiz oranının çok daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Özellikle kısa süreli nakite sıkışan kişilerin tercih ettiği bu kredi türünde, faiz oranları düşük olduğundan dolayı kredinin maliyeti de oldukça düşük olmaktadır. Kredi bitiminde ödemeniz gereken faiz tutarlarını aylık kredi ödemelerinizde sizler de taksitli bir şekilde yapabileceksiniz. Son olarak kredinizin vade süresi dolmadan tüm borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Spot Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Banka şubelerine gidilerek spot kredisi başvurusu yapabileceksiniz. Bunun için gitmeniz gereken bankalar ise şunlardır.

  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Şekerbank
  • ING Bank
  • Türkiye Ekonomi Bankası

Bu bankalara giderek başvurunuzu yapabileceksiniz. Nakit talebinize göre hazırlanacak kredi sözleşmesinde, faiz oranlarını ve diğer şartları inceleyebilirsiniz. Spot kredilerde, sözleşme onayı verildikten sonra, aynı gün içerisinde kredi kullanıcısına teslim etmektedirler. Böylelikle, anlık ihtiyaçlar için saatlerin bile oldukça önemli olduğu zamanlarda, kesinlikle zaman kaybı olmadan nakit sıkıntılarının ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.


Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder